2017 Adli Yargı-Avukat sınav soruları erişime açıldı.

2017 Adli Yargı-Avukat sınav soruları erişime açıldı.

2017 Adalet Bakanlığı Sınavları (2017 Adli Yargı/2017 Adli Yargı-Avukat):SınavKitapçıklarının, Soruların ve Aday Cevaplarının Görüntülenmesi

3 Haziran 2017tarihinde uygulanan2017 Adalet Bakanlığı Sınavları (2017 Adli Yargı/2017 Adli Yargı-Avukat)adaylarının sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYMnin Aday İşlemleri Sistemihttps://ais.osym.gov.tr üzerinden29 Haziran 2017tarihinde saat11:30dan itibaren10 günsüreyle erişime açılacaktır.

Adaylar, ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve Soru KitapçığıGörüntüleme ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede sorunun bulunduğu sayfayı, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

29-06-2017