2013-1 Kpss Başvurularında Dikkat Edilecek Hususlar

2013-1 Kpss Başvurularında Dikkat Edilecek Hususlar

2013-1 Kpss Başvurularında Dikkat Edilecek Hususlar

2013-1 kpss atamaları için başvurular bugün başladı.

2013-1 kpss başvuruları 24 Haziran 03 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacak. 2013-1 kpss başvurularına 2012 yılında yapılmış olan kpss ortaöğretim, kpss önlisans ve kpss lisans sınavlarına girmiş ve geçerli puan almış adayları katılabilecekler.

2013-1 kpss atamalarında önemli olan bir iki noktayı sizlere belirtmek istedik. Bunlar şöyledir :

- Her aday her kurumu tercih edemez. Ortaöğretim mezunları iki binle, önlisans mezunları üç binle ve lisans mezunları da dört binle başlayan nitelik kodlarıyla alım yapan kurumları seçebilirler. Elbette bunlar içinde de mezuniyet alanlarına göre nitelik kodları değişmektedir. Bunun için 2013-1 kpss başvuru kılavuzunu iyi incelemeniz ve mezun olduğunuz alanın nitelik koduna göre tercih yapmalısınız.

Bunun yanı sıra bütün ortaöğretim mezunları 2001 nitelik koduyla, önlisans mezunları 3001 nitelik koduyla ve lisans mezunları da 4001 nitelik kodu ile alım yapan bütün kurumları tercih edebilirler.

- İki binle, üç binle ve dört binle başlayan nitelik kodlarının yanında başka iki binle, üç binle ya da dört binle başlayan nitelik kodları varsa adaylar bunları görmezden gelebilirler. Sadece kendi nitelik kodlarının yazması yeterlidir. Ancak bu nitelik kodlarının yanında binle, altı binle ya da yedi binle başlayan bütün nitelik kodlarını karşılamalıdırlar.

- 2013-1 kpss başvuruları osym.gov.tr adresinden yapılacak ve 03 Temmuz saat 23.59da son bulacaktır bu tarihten sonra süre asla uzatılmayacaktır. Onun için adayların başvurularını bu tarihten önce yapmaları gerekmektedir.

- KPSSde yüksek puan almak, bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının atama için öngördükleri niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

- Mezun olmayan adayların tercih yapmalarını önermemekteyiz;çünkü atamalar gerçekleştikten sonra göreve başlamaya gittiğinizde diplomanızı ya da mezuniyet belgenizi veremezseniz atamanız iptal edilir ve ceza yersiniz.

- Atamalardaki bütün kontenjanlar kadrolu değildir. Eğer tercih listesinde SINIFI kısmında GİH, TH, SH gibi ibareler yoksa, SINIF kısmı boşsa o kontenjanlar sözleşmeli alım yapıyor demektir.

2013-1 kpss atamalarında hepinize bol şans dileriz...