19 Şubat Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Konuşma Metni

Merhaba Arkadaşlar!
19 Şubat, Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı ın kuruluş günüdür. Her yıl bu gün, okullarımızda vakfın kuruluş amacı anlatılır.
Bilgili ve akıllı birer vatandaş olarak yetiştirilmemizin yolu okumaktan geçiyor. Anaokulundan üniversiteye kadar her tür eğitimden Milli Eğitim Bakanlığı sorumludur. Eğitim hizmetleri, diğer hizmetlere göre daha pahalıdır. Bu nedenle bakanlık bütçesi yetersiz kalmaktadır. Halkın ve diğer kuruluşların yardımlarını toplayıp eğitim hizmetlerine aktarmak için, Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kurulmuştur.


Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı ın amaçlarını şöyle sıralayabiliriz : yurdumuzdaki tüm çocuklar için gerekli eğitim-öğretim hizmetlerine yönelik kaynak oluşturmak. Her çeşit eğitim kurumunun yapılmasına, onarılmasına yardımcı olmak. Okulların araç, gereç, kitap vb. ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak. Öğretmenlerin eğitim ve öğretim alanındaki etkinliklerini arttırıcı çalışmaları ödüllendirmek.

Öğrenciler ve öğretmenler arasında yarışmalar düzenleyerek Türk Milli Eğitimi e katkıda bulunmak.Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı a yardım, eğitime yardım anlamına gelir.


Sevgilerimle...