Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
02826925079
02826925585
Alipaşa Mah.İsmetpaşa Bul. No 7 / 21 ÇorluTekirdağ
Tekirdağ / Çorlu
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ

http://corlumaeal.meb.k12.tr
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ resmi
Değerlendir
 
0
 
0
Güncel Puanı 430.8490-
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
İnceleme Sayısı 634
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ Tekirdağ ili Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Aşağıdaki tabloda Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ bu yıl 430.8490 taban puanı ve yüzdelik dilimle ile öğrenci alacak.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ 2017-2018 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan 430.8490 olup Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ yüzdelik dilimi tercih döneminde tercih işlemleri başlamadan hemen önce sorubak teog tercih robotunda yer alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2016 Bilgileri Tekirdağ / Çorlu
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ Taban Puanı
 
430.8490
2015 Bilgileri Tekirdağ / Çorlu
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ Taban Puanı
 
430.8392 11.2600
2014 Bilgileri Tekirdağ / Çorlu
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ Taban Puanı
 
423.0891 10.0800

Adını İstiklâl Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´ dan alan okulumuz 1989-1990 Öğretim yılında 15 günlük bir gecikme ile Cezzar Mustafa Ersin İlkokulunun üst katında eğitim-öğretime başlamıştır.

İki sınıftan oluşan 72 öğrencilik okulun 1 Müdür odası, 1 Memur odası, 1 Öğretmen odası mevcuttu. Cezzar Mustafa Ersin İlkokulunda 2.5 yıl eğitim-öğretimini sürdüren okulumuz 1992-1993 öğretim yılının ikinci yarsında kendi binasına taşındı.

17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Marmara Depremine kadar kendi binasında eğitim-öğretimini sürdürdü. Depremden sonrası dershane binasında meydana gelen çatlaklardan dolayı Valilik kararıyla 1999-2000 eğitim-öğretim yılında geçici olarak Çorlu Lisesine ait binalara taşınarak eğitim ve öğretimini devam ettirdi. okul 2000-2001 eğitim-öğretim yılında onarımın tamamlanmasını müteakiben yeniden kendi binasına taşındı.
  Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 % 100
 • 2014-2015 % 100
 • 2015-2016 % 100
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi Vizyon Zeka düzeyleri yüksek öğrencileri bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az iki yabancı dil bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan dünya ile yarışan, ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir okul

Misyon Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin misyonunu, kurulduğu günden bugüne kadar yüklenmiş olduğu sorumluluk ve görev bilincini aşağıdaki misyon ifadesi ile vurgulamaktadır. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin misyonu : Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemin kullanılma gerekliliğini kavramalarını, Bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

 • Öğretmen :45
 • Öğrenci :821
 • Derslik :32
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08:30 - 16:30

OKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİOKULUMUZUN BÖLÜMLERİ

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenci iseniz veya Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula bilgi ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul seçim yapmasını kolaylaştırmak için “Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ niçin tercih edilmelidir? Tıkla Bilgi Ekle

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız

İlk yorumu siz yapın !

Tekirdağ İli Benzer Liseler

Süleymanpaşa/Tekirdağ
Tekirdağ Anadolu Lisesi Tekirdağ Anadolu Lisesi
Taban Puanı: 465.2062
Saray/Tekirdağ
Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Mustafa Elmas Arıcı Anadolu
Taban Puanı: 418.6227
Çorlu/Tekirdağ
Çorlu Bahçelievler Mesleki V Çorlu Bahçelievler Mesleki V
Taban Puanı: 220.2574
Hayrabolu/Tekirdağ
Simten Ve Ataman Özbay Anado Simten Ve Ataman Özbay Anado
Taban Puanı: 131.5233
Çerkezköy/Tekirdağ
Pakize Narin Anadolu Lisesi Pakize Narin Anadolu Lisesi
Taban Puanı: 392.9028
Çerkezköy/Tekirdağ
Hacı Fahri Zümbül Anadolu Li Hacı Fahri Zümbül Anadolu Li
Taban Puanı: 431.3898
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ taban puanı 2017 , Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ yüzdelik dilimi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ nerede?, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ adresi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ başarıları, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ Tekirdağ, Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ

Önemli: Tekirdağ Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Tekirdağ'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

)