Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
2128831062
2128831062
Fatih Mh. Kordonboyu Cd. No7 Büyükçekmece / İstanbul
İstanbul / Büyükçekmece
Büyükçekmece Anadolu Lisesi

http://buyukcekmeceanadolulisesi.meb.k12.tr
Büyükçekmece Anadolu Lisesi resmi
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Büyükçekmece Anadolu Lisesi İstanbul ili Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Büyükçekmece Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Büyükçekmece Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Büyükçekmece Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Büyükçekmece
Büyükçekmece Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
433.7208
2016 İstanbul / Büyükçekmece
Büyükçekmece Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
392.3063 22.3500
2015 İstanbul / Büyükçekmece
Büyükçekmece Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
375.3262 23.2000
1967 1968 yılında eğitim öğretime açılan okulumuz 2009 yılına kadar pansiyonlu okul olma özelliğini muhafaza etmiştir. 2009 yılına kadar Batı Trakya’ dan öğrenciler okul pansiyonunda yatılı öğrenci statüsünde eğitim görmüşlerdir. 
      Okulumuzun ilk müdürü Mehmet ERKAN’dır. Sonrasında sırayla Selahattin BİLGİÇ,Hikmet SARAL, Bahattin FIRTINA, Selçuk EROĞLU, Yavuz ÖZDAL, H.Avni SANDIKÇI, Erdoğan BAKIR, Fahri GÜNAY ve şuanda okul müdürlüğü görevi Hikmet ARAS tarafından yürütülmektedir. 
Okulumuzun binası ilk olarak Yavuz Selim İlköğretim okulunun bulunduğu alanda iken, bugün 1989 yılında yapılan bu binada öğretime devam etmektedir. 
         Okulumuzda şuanda 20 adet derslik 1 kütüphane, fizik kimya ve biyoloji laboratuarı,1 ödev ve bilim sınıfı ve kantin bulunmakta olup, spor salonu ve konferans salonu mevcut değildir. 
     Halen okulumuzda 1090 öğrenci 3 memur, 6 yardımcı hizmetli 51 öğretmen, 3 müdür yardımcısı 1 müdür başyardımcısı ve 1 okul müdürü görev yapmaktadır. 
    İkili öğretim uygulanan okulumuzda, öğrenciler ilçe ve il genelinde sosyal kültürel ve spor alanlarında birçok başarılara imza atmışlardır. 
      Okulumuzdan mezun olmuş ünlüler arasında Okan Buruk(GS Futbolcu milli) Muhammed Altıntaş (GS Futbolcu) Metin Şentürk (ses sanatçısı). Müge Anlı ( Gazeteci) gibi ismini sayamadığımız mesleğinde başarılı kişiler mevcuttur. 
Okulumuzun başarıları artarak devam etmektedir.
VİZYON
Vizyon Yetiştirdiği öğrenciler ile bölgesinin üniversite yerleştirmede en yüksek başarı oranına sahip, ulusal ve uluslararası yarışma ve müsabakalarda yüksek dereceler elde etmiş, bölgesinin en çok tercih edilen okulu olmak.
MİSYON
Bilgi, gelişim ve ilerlemenin kaynağı olarak öğrenci, öğretmen veli ve çevre paydaşların gelişim aracı olmak, kendisi ve çevresi ile barışık, toplumun temel ve milli değerlerine gönülden bağlı, gelişme ve ilerlemeyi, topluma değer katmayı amaç edinmiş çağdaş dünyanın becerileri ile donatılmış mutlu huzurlu bireyler yetiştirmek.
BAŞARILAR
Okulumuzun üniversiteye yerleştirme oranı %69 dur.
Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 8 yorum yapıldı.
  yorum Çalışkan öğrenci
  2018-04-16 19:02:03
  Kaç puanla gittiniz bu okula
  yorum Ünili
  2018-01-10 13:33:25
  Okulun öğretmenleri çok iyiler ama müdür yardımcısı olsun müdürü olsun pek iyi değiller müdür baş yardımcısından çocuklarınız uzak durmasını öneririm umarım sizin geldiğiniz zaman gitmiş olur hem bu okul yerine daha iyi okullar var bence ilk tercih olarak yazmayın
  yorum deli korsan
  2017-11-13 14:20:27
  okulun yeri ve ulaşımı on numara...eğitimide oldukça güzel zaten önemli olan kişideki kafadır.ders her yerde aynıdır.
  yorum soru
  2017-10-30 16:42:34
  okul nasıl egitimi hocaları sizle sıcakkanlılar mı müdürü arkadaş ortamı ?
  yorum ögrenci
  2017-10-05 04:58:16
  Valla çok güzel bir okul.müge anlı, metin şentürk gibi ünlüler mezun olmuş.bize uzak olmasaydı kesinlikle ilk tercih sırasına bu okulu koyardım.orayı kazanan arkadaşlara da başarılar dilerim...:)
  yorum 한라라
  2017-09-11 19:56:03
  Arkadslar okulda uyum programi var mi okul basladi mi yani
  yorum Isimsiz
  2017-09-11 00:35:31
  Guzel bir okul
  yorum 한라라
  2017-08-30 12:58:07
  Arkadaşlar okula ben bu sene basliyacagim sizce okul nasil? Bilgilendirir misiniz?

Yorum Yap!

Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Büyükçekmece Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Büyükçekmece Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Büyükçekmece Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Büyükçekmece Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Büyükçekmece Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Büyükçekmece Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Büyükçekmece Anadolu Lisesi nerede?, Büyükçekmece Anadolu Lisesi adresi, Büyükçekmece Anadolu Lisesi başarıları, Büyükçekmece Anadolu Lisesi İstanbul, Büyükçekmece Büyükçekmece Anadolu Lisesi

Önemli: İstanbul Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Büyükçekmece Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)