Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
0332 2482620
0332 2516383
Malazgirt Mah. Sarayburnu Caddesi No20 Selçuklu/ Konya
Konya / Selçuklu
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya

http://konyamaeal.meb.k12.tr
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya resmi
Değerlendir
 
0
 
0
Taban Puanı 451.3572
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Dil İngilizce
İnceleme Sayısı 2677
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Konya ili Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Aşağıdaki tabloda Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya bu yıl 451.3572 taban puanı ve 2018 TEOG Tercih döneminde açıklayacağımız yüzdelik dilimle öğrenci alacak.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya 2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan 451.3572 olup Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya yüzdelik dilimi tercih döneminde tercih işlemleri başlamadan hemen önce sorubak teog tercih robotumuzda yer alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 Bilgileri Konya / Selçuklu
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Taban Puanı
 
451.3572
2016 Bilgileri Konya / Selçuklu
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Taban Puanı
 
430.4475 13.1000
2015 Bilgileri Konya / Selçuklu
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Taban Puanı
 
431.1540 11.2000

Okulumuz 1987-1988 Eğitim öğretim yılında öğretime başlamıştır. Yeri dört no´lu gece kondu önleme bölgesinde olup; Milli Eğitim Bakanlığınca tip projeye uygun olarak yapılmıştır.

Okulumuzun adı Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Milli Şairimizin Adının ebedileştirilmesi için Mehmet Akif Ersoy Lisesi adını almıştır.

Okulumuzun yerleşim alanı bahçesi ile birlikte 7436 m2 olup bina 1000 m2 alan kaplamaktadır. Binamızda Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuarları, öğretmenler odası, kütürhane, bilişim teknoloji sınıfı, rehberlik servisi, revir, idari odalar mevcuttur.

Bahçemizde basketbol, futbol, voleybol sahası, tören alanı ve yeşil alan mevcuttur.

Okulumuz 1987 yılında Mehmet Akif Ersoy Lisesi olarak Eğitim ve Öğretime girmiş ve 2005 yılında Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesine dönüştürülmüş olup 2006 yılında tekrardan Mehmet Akif Ersoy Lisesine dönüştürülerek Genel Lise olarak faaliyetini sürdürmüş. Milli Eğitim Bakanlığımızın Genel Liseleri Amadolu Liselerine ve Meslek Liselerine dönüştürme projesi kapsamında 06/07/2010 tarihi itibariyle tekrar Konya Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi olarak 2010-2011 yılında Eğitim Öğretime devam etmektedir. Şu anda bünyesinde Genel Lİse ve Anadolu Lisesi olmak üzere iki lise mevcut olup ; genel lisede ikili öğretim, Anadolu Lisesinde tekli Öğretim yapılmaktadır.

VİZYON Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi´ni Konya´nın nitelikli eğitim veren Anadolu Liselerinden biri haline getirmek.

MİSYON Çağdaş, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, vatanını ve ulusunu seven, ilerici,sürekli kendini yenileyerek gelişmeleri takip eden, Türkçeye ve yabancı dillere hakim, özgüveni yüksek gençler yetiştirmek.

BAŞARILAR Geçmiş Yıllarda Türkçe Matematik Alanında Türkiye birincisi,2009-2010 eğitim öğretim yılında Türkiye dördüncüsü, Konya birincisi ve çeşitli derecelerle okulumuz adını duyurmuştur. Sportif Faaliyetlerde futbol Konya il birinciliği, Tekvando da ferdi olarak Türkiye Dördüncüsü, Kick box sporunda Türkiye İkinciliği olan bir okulumuzdur.

 • Öğretmen Sayısı : 57
 • Öğrenci Sayısı : 768
 • Öğretim Şekli : TEKLİ ÖĞRETİM YAPILMAKTADIR
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : SABAH 08:20 DE DERSLERİMİZ BAŞLAMAKTA VE ÖĞLEDEN SONRA 11. VE 12. SINIFLAR 14:40 TA 9. VE 10. SINIFLARIN DERSLERİ 15:25 TE BİTMEKTEDİR
 • Derslik Sayısı : 22
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Lojman Bilgisi : LOJMANIMIZ YOKTUR.
 • Isınma Şekli : DOĞALGAZ
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz İl Merkezine (Valilik Binasına ) 11 km,Seloçuklu Belediye Binasına 3 km uzaklıktadır.
 • Ulaşım : Okulumuza çeşitli Ulaşım araçları ile kolayca ulaşmak mümkündür. Alaaddinden kalkan 53 nolu ile, Eski grajdan kalkan 54 ve 56 nolu Belediye Otobüsleri ve Aydınlık Evler dolmuşlarıyla okulumuz önünde inmek mümkündür. Ayrıca Okul Barış Caddesine bağlanan Sarayburnu Caddesinin üzeride bulunmaktadır.
2015 Yılında okulumuz öğrencilerinden 100 öğrencimiz mezun olmuş olup 99 öğrencimiz sınava girmiştir. sınava giren öğrencilerimizden 68 tanesi bir üst eğitim kurumuna yerleşmiştir.
 1. 2015 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenci iseniz veya Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula bilgi ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul seçim yapmasını kolaylaştırmak için “Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya niçin tercih edilmelidir? Tıkla Bilgi Ekle

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız

İlk yorumu siz yapın !

Konya İli Benzer Liseler

Selçuklu/Konya
Uluslararası Mevlana Anadolu Uluslararası Mevlana Anadolu
Taban Puanı: 433.8579
Selçuklu/Konya
Şems - I Tebrizi Kız Anadolu Şems - I Tebrizi Kız Anadolu
Taban Puanı: 372.1604
Beyşehir/Konya
Fetullah Bayır Fen Lisesi Fetullah Bayır Fen Lisesi
Taban Puanı: 476.8691
Meram/Konya
Naciye Mumcuoğlu Anadolu Lis Naciye Mumcuoğlu Anadolu Lis
Taban Puanı: 455.2895
Meram/Konya
Meram Mehmet-Münevver Kurban Meram Mehmet-Münevver Kurban
Taban Puanı: 459.8743
Karatay/Konya
Cemil Keleşoğlu Anadolu Lise Cemil Keleşoğlu Anadolu Lise
Taban Puanı: 441.4536
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya taban puanı 2018 , Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya yüzdelik dilimi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya nerede?, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya adresi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya başarıları, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Konya, Selçuklu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya

Önemli: Konya Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)