Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
03328131010
03328133179
Kuruçay Mahallesi Özgürlük Caddesi No23 Akşehir/KONYA
Konya / Akşehir
Akşehir Anadolu Lisesi

http://aksehiranadolulisesi.meb.k12.tr
Akşehir Anadolu Lisesi resmi
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Akşehir Anadolu Lisesi Konya ili Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Akşehir Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Akşehir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Akşehir Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 Konya / Akşehir
Akşehir Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
455.4088
2016 Konya / Akşehir
Akşehir Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
430.5529 13.0800
2015 Konya / Akşehir
Akşehir Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
417.0778 13.9700
Akşehir Anadolu Lisesi 1989-1990 öğretim yılında Akşehir Selçuklu Lisesi`nin binasında eğitim ve öğretime açılmıştır. 1991 yılında inşaatına başlanan okulumuz 10 milyarlık bir harcama ile 1994-1995 eğitim-öğretim yılında kendi binasında hizmete açılmıştır.
 1. 2012 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %67,42
 2. 2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %70
 3. 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %53 (İncele)
 4. 2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %62 (İncele)

Okulumuz karma eğitim yapmakta olup; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Seviye Belirleme Sınavı sonucuna göre öğrenci almaktadır.Okulumuzun 9.sınıf kontenjanı 150`dir.

Okulumuz Akşehir Anadolu Lisesi 22 derslik 4 laboratuar, 1 kütüphane, kantin, yemekhane ve idari odalardan oluşmaktadır. Bina 4 katlı olup karkas tipi betonarmedir, katı yakıt ile ısınmaktadır. Aydınlatma elektrik, su ise şehir şebekesine bağlıdır.

Okulun bina ve bahçesinin alanı 11600 m2 dir. Kapalı spor salonumuz 2008 yılında il Özel İdaresi tarafından 474.000.00 TL ihale ile tamamlanarak geçici kabulü yapılmıştır. Oyun alanları mevcuttur. Çevre düzenlenmesi yapılmıştır. Okulumuz şehir merkezinden 4.7 km uzakta olduğundan, şehiriçi dolmuş ve servis minibüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Vizyon Veli-öğrenci-öğretmen işbirliği ile geleceğe yon veren, başarıya doymayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, yetiştirdiği öğrencilerle, ulusal ve uluslararası alanda model bir okul olmaktır.

Misyon Atatürk ilke ve inkılâp`larına bağlı Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek.

okul
 • Öğretmen :40
 • Öğrenci :635
 • Derslik :20
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 16:20
Sportif Etkinlikler Okulumuzda bir adet beton zeminden oluşan futbol sahası, kapalı alanda iki adet tenis masası, açık alanda okulun bahçesinde betondan yapılmış bir adet voleybol, iki adet basketbol sahası sportif alan olarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından kullanılmaktadır. Okulumuz kapalı spor salonunda spor kulübü çalışmaları sürdürülmektedir. Spor salonumuz çevre okulların ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Bu sportif alanları ve mevcut olan sportif alanları daha kullanışlı hale getirmeyi düşünüyoruz.

Birinci hedef olarak basketbol ve voleybol sahalarını yeniden dizayn ederek öğrencilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bir alan içerisinde barfiks, kum havuzu v.b alanlar oluşturulması düşünülmektedir.

Özellikle son yıllarda okullarda artan şiddet olayları ve devamsızlık problemlerinin önüne geçmek için öncelikle okulumuzdaki sportif alanların artırılmasını ve öğrencilerimizi bu yolla şiddet olaylarından ve devamsızlık problemlerinin giderileceğini düşünmekteyiz.
Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 1 yorum yapıldı.
  yorum Gürkan
  2018-04-23 13:09:04
  Okul cidden çok kötü uzakta eğitimi kalitesiz bakmayın 2. okul olduğuna

Yorum Yap!

Akşehir Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Akşehir Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Akşehir Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Akşehir Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Akşehir Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Akşehir Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Akşehir Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Akşehir Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Akşehir Anadolu Lisesi nerede?, Akşehir Anadolu Lisesi adresi, Akşehir Anadolu Lisesi başarıları, Akşehir Anadolu Lisesi Konya, Akşehir Akşehir Anadolu Lisesi

Önemli: Konya Akşehir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Akşehir Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)