Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
04224813435
04224813537
Hamidiye Mahallesi. Malatya Caddesi 44900 YEŞİLYURT / MALATYA
Malatya / Yeşilyurt
Kolukısa Anadolu Lisesi

http://kolukisalisesi.meb.k12.tr
Kolukısa Anadolu Lisesi Malatya/Yeşilyurt
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Kolukısa Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kolukısa Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kolukısa Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kolukısa Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 Malatya / Yeşilyurt
Kolukısa Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
453.5406
2016 Malatya / Yeşilyurt
Kolukısa Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
429.3515 13.3600
2015 Malatya / Yeşilyurt
Kolukısa Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
433.4736 10.7600

Kolukısa Anadolu Lisesi 1992-1993 Eğitim Öğretim yılı ile eğitim hayatına başlamıştır. 1992-1993 Öğretim Yılı ile 1993-1994 Öğretim Yılının 1. Yarıyılı Yeşilyurt Endüstri Meslek Lisesi binasında hizmet verdikten sonra 1994 yılı Şubat ayında bugün de kullanılmakta olan kendi binasına taşınmıştır. O yıllarda İlkokul 5. sınıftan sonra Hazırlık + 3 yıl orta kısım + 3 yıl lise olmak üzere 7 yıllık bir süreçte mezun veren okulumuz ilk mezunlarını 1998-1999 Eğitim Öğretim Yılında vermiştir.

Vizyon Bedenen, zihnen, ahlaken, ruhen dengeli ve sağlıklı bir şekilde gelişen, yaşamayı, hayatı, insanları, doğayı seven ve koruyan, sevgi ve hoşgörü iklimini soluyan, herkesle diyaloga açık, duygu ve düşüncelerini ifade edebilen dünyayı izleyen ve dünyaya açılmayı hedefleyen, bilime ve bilimsel çalışmalara açık, ezbere dayanmayan, öğrenme isteği kazanmış, yabancı dili bir araç kabul ederek üst düzeyde öğrenme isteği duyan, Özgür düşünen, kendine güvenen, bilimsel düşünme gücüne sahip, ezberci olarak değil anlayarak öğrenen, öğrenmeyi öğrenmiş, aktif ve üretken, eleştirel bakışın yanında çözüm üretebilen sorunlarını çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, takım çalışmasını benimsemiş, ülkesine, toplumuna ve çağına sorumlu, sağlıklı yaşamayı ve sporu önemseyen ve bunu yaşam biçimi haline getiren, güzel sanatları seven, yaşamın içindeki güzellikleri güzel sanatlarda bulan, hayata hazır ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEKTİR!

Misyon Her öğrenciye iyi bir vatandaş olmak için gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıkları kazandırmak, onu milli ahlak anlayışına uygun alarak yetiştirmek. Öğrencileri ilgi, istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetiştirerek hayata ve üst öğretime hazırlamak. Öğrenciye, Atatürk İlkelerine,İnkılaplarına, T.C. Anayasası'na ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak haklarını kullanabilme, görevlerini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini sağlamak. Öğrencinin milli kültür değerlerini tanımasını, takdir etmesini, çevrede benimsemesini ve kazanmasını sağlamak. Öğrenciye fert ve toplum meselelerini tanıma, çözüm arama alışkanlığı kazandırmak.
 • Öğretmen :42
 • Derslik :21
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08:00-15:10

Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 4 yorum yapıldı.
  yorum Murat
  2017-12-16 19:53:58
  Eski bir okul yesilyurtun arasinda kaldigi icin sesiz ve sakin. Okulu assan bile min carsiya varis 1.30 saat. Duvarlari cok uzun 10 metreye kadar cikiyor yanlis yere yapmislar okulu kapidada guvenlik var. Ortam olarak iyi bir okul surekli ogle aralarinda sporsal aktiviteler yapiliyor. Hocalari ortalama. Ne cok iyi ne cok kotu. Dedigim gibi okul eski oldugu icin kalariferler eski tarzda pencerelerin bazilari kitli. Zeminler kara zeminden yapilmis. Birde ulkucu orani biraz fazla ama hisedilmiyor. Zarar verilmiyor. Ama teklif ediyorlar o sizin tercihiniz. Okul yonetimi disiplinli kiyafet konularinda cok katilar. Okulun en kotu yani tuvaletlerde sigara icmeleri. Bazi sormlulul sahibi hocalar arada sirda baskin yapiyorlar ama o kadar ciddi degil bazilarinin ise hic umrunda degil. Dedigim gibi okulun en buyuk dez avantaji tadilat gerektirmesi. Okul cikisi yapilacak pek aktifite yok cunku yesilyurta oldugu icin bakkalda ve manavdan baska bisey yok. Ama genel olarak gidilecek orta duzeyde bir okul. Bu okula aktilacak veya bu okullu hedefleyecek ogrencilerime sozum. Daha iyi yerleri hedeflemeleri cunku okul ogrencilerinde hirs ve azim yok. Sende olsa bile . Bir zaman sonra yok oluyor. Bu okukun fen lisesinden farki yok zaten durum ogrencilerde. Uzum uzume baka baka karariyor. Bu yuzden fen lisesi ile bu okul arasinda daglar gibi fark var. Bu yuzden daha yuksek yerleri hedeflemenizi tavsiye ederim. Bu okulda son yil calisayim da haccetepye gideyim matigi var


  yorum Yasemin
  2017-06-19 16:41:22
  Ben buraya gelmek istiyorum ama pansiyon Yok nerede kalacağız
  yorum 2016 2017 teog öğrencisi
  2017-06-08 18:59:21
  inş buraya gelrmm
  yorum Yılmaz
  2017-05-01 21:04:57
  Çok güzel bir okul. Öğretmenlerimiz çok iyi. Okulumdan memnunum

Yorum Yap!

Kolukısa Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Kolukısa Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Kolukısa Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Kolukısa Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Kolukısa Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Kolukısa Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Kolukısa Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kolukısa Anadolu Lisesi yorumları, Kolukısa Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kolukısa Anadolu Lisesi nerede?, Kolukısa Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kolukısa Anadolu Lisesi formaları, Kolukısa Anadolu Lisesi adresi, Kolukısa Anadolu Lisesi başarıları, Kolukısa Anadolu Lisesi Malatya, Yeşilyurt Kolukısa Anadolu Lisesi

Önemli: Malatya Kolukısa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kolukısa Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)