Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
2367145898
2367120040
Aksoy Mahallesi Kamalı Sk. No14 Salihli
Manisa / Salihli
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi

http://seal.meb.k12.tr
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi Manisa/Salihli
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 471.3839
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur. Proje okulu nedir?

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi Manisa ili Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 120 öğrenci alacak. Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 Manisa / Salihli
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
471.3839
2016 Manisa / Salihli
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
451.2162 8.3400
2015 Manisa / Salihli
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
446.7711 8.2200

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi eğitim-öğretim veren iki binası, birer kız ve erkek pansiyonu, bir kapalı spor salonu ve 10 dairelik lojmanı bulunmaktadır. Eğitim-Öğretim binası içindeki mevcut sınıfların yanı sıra; idari birimler ile bir Fizik Laboratuarı, Kimya Laboratuarı,Biyoloji laboratuarı Bilgisayar Laboratuarı, bir Konferans Salonu, bir Kütüphane, Öğrenci Kantin ve Lokali, Resim Atölyesi, Müzik Odası, gibi üniteler mevcuttur.

Pansiyon bölümünde de aynı anda 180 kişinin yemek yiyebileceği Yemekhanesi, Mutfak, Revir, Öğrenci Kantini, Etüt (Ders Çalışma) Odaları ve diğer yan üniteler mevcuttur. Okulumuz Erkek pansiyonu 104,Kız Pansiyonu 60 öğrenci kapasitelidir. Kapalı spor salonunda öğrencilerimizin yapabileceği her türlü spor aktiviteleri için imkânlar mevcuttur. Okul kütüphanesi sürekli açık, okulda internet hizmetleri 24 saat kesintisiz ve ücretsizdir.

Okulumuzda halen idareciler dâhil 50 öğretmen, bir memur, bir hemşire, bir aşçı, bir şoför ve bir hizmetli olmak üzere 55 personel görev yapmaktadır. Okulumuzda öğrencilerimizin her türlü rehberlik hizmetlerinin yürütüldüğü Rehberlik bürosu açık tutulmakta ve Psikolojik Danışman öğretmenlerimiz görev yapmaktadır.

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi , yıllardır hem üniversite sınavlarında, hem okullar arası bilgi ve kültür yarışmalarında ve hem de sosyal-sportif yarışmalarda ilçe, il ve Türkiye dereceleri alan ülkemizin sayılı ve başarılı okulları arasındadır.

Vizyon Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek üzere her türlü teknoloji, tesis, organizasyon, anlayış ve insan kaynakları imkânlarına sahip bir okul olmak, istiyoruz.

Misyon Sekine Evren Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri, çalışanları ve velileri olarak; Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz savunucusu, kişisel ve toplumsal sorumluluk taşıyan,ulusal kültürünü evrensel kültür değerleriyle uzlaştırabilen, inançlarıyla bilim arasında tercih yapmak zorunda kalmadan ikisinin bütünlüğünü sağlayabilen, dilini güzel konuşup yazan,en az bir yabancı dili iyi öğrenmiş,özgüven duygusu gelişmiş,saygı ve sevgi ile dolu,yapıcı, yaratıcı, üretken, girişimci, barıştan yana, sorumluluk gerektiğinde risk alabilen, bireysel karar verme yeteneğine sahip,insan yetiştirmek için, eğitim yapıyoruz.İnanıyoruz ki; öğrencilerimizin, öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir. Öğrencilerimiz, bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur.

Başarılar

Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
İlk yorumu siz yapın !

Yorum Yap!

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi yorumları, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi nerede?, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi formaları, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi adresi, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi başarıları, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi Manisa, Salihli Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi

Önemli: Manisa Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)