Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
02367160853
02367160852
Cumhuriyet mah. 325 sok. No 25 Salihli/MANİSA
Manisa / Salihli
Salihli Anadolu Lisesi

http://salihlianadolu.meb.k12.tr
Salihli Anadolu Lisesi resmi
Değerlendir
 
0
 
0
Taban Puanı 456.0903
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Dil İngilizce
İnceleme Sayısı 1321
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Salihli Anadolu Lisesi Manisa ili Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Aşağıdaki tabloda Salihli Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Salihli Anadolu Lisesi bu yıl 456.0903 taban puanı ve 2018 TEOG Tercih döneminde açıklayacağımız yüzdelik dilimle öğrenci alacak.

Salihli Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan 456.0903 olup Salihli Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi tercih döneminde tercih işlemleri başlamadan hemen önce sorubak teog tercih robotumuzda yer alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 Bilgileri Manisa / Salihli
Salihli Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
456.0903
2016 Bilgileri Manisa / Salihli
Salihli Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
430.2155 13.1500
2015 Bilgileri Manisa / Salihli
Salihli Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
433.4106 10.7700

Salihli Anadolu lisesi 2005-2006 Eğitim öğretim yılından beri faaliyet göstermektedir.2006-2007 Eğitim öğretim yılında Türk Birliği Lisesinin boşalttığı Fahriye Hanım İlköğretim okulunun ek binasına taşınmış olup hala burada eğitime devam edilmektedir.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 32 öğretmen, 2 memur, 1 hizmetli ve 416 öğrenci ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

FAALİYET ALANI Okulumuz TEOG sonuçlarına göre öğrenci kaydetmekte, okulumuzda akademik eğitim uygulanmakta olup, öğrencilerimiz yüksek öğrenime hazırlanmaktadırlar. Okulumuzda öğrencilerimize rehberlik servisinde hem psikolojik danışmanlık hem de mesleki rehberlik alanlarında hizmet verilmektedir

OKULUMUZUN AMACI: Öğrencilerin İlgi,yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarına ve yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır

VİZYON Salihli Anadolu Lisesi olarak, tüm öğrencilerimizi; Atatürk İlkelerine bağlı; Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, Milli değerlere sahip, Çağın değişimlerine uyum sağlayabilecek, Öğrenmeyi yaşam boyu davranış haline getirebilen, Bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip, Özgür düşünceli, araştırmacı, bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, yeni bilgiler üreten, yeni projeler hazırlayan, İlgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda; referansı bilim gücü olan, çağdaş dünya insanı olarak yetiştirmek için kaliteli eğitim ve öğretimi sunarak kendi geleneğini oluşturmuş model bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON Salihli Anadolu Lisesi olarak, Öğrenci merkezli, dinamik ve etkileşimsel bir eğitim öğretim programı uygulayarak; Eğitim öğretim metot ve tekniklerindeki gelişimlerin izleyicisi, yaratıcısı ve uygulayıcısı olmak. Bilgi toplumunun gerektirdiği kişisel özelliklere ve donanıma sahip araştırma öğrenme ve güzel sanatlardan zevk alan, doğa ve çevreye duyarlı, Veli, öğrenci, okul çalışanı güven ve bağlılığı yaratmak. İnsan hak ve özgürlüklerine saygılı, Milli ve manevi değerler ile Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmektir. " Düşüncelerimiz ne ise yaşamımız da odur. Yaşamınızın gidişini değiştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştirmelisiniz."

  • Öğretmen Sayısı : 32
  • Öğrenci Sayısı : 350
  • Öğretim Şekli : Tam Gün
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:20
  • Derslik Sayısı : 15
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Salihli Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenci iseniz veya Salihli Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula bilgi ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Salihli Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul seçim yapmasını kolaylaştırmak için “Salihli Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Salihli Anadolu Lisesi niçin tercih edilmelidir? Tıkla Bilgi Ekle

Salihli Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız

İlk yorumu siz yapın !

Manisa İli Benzer Liseler

Kula/Manisa
Kula Bekir Sacide Keleşoğlu Kula Bekir Sacide Keleşoğlu
Taban Puanı: 441.6000
Soma/Manisa
Soma Fatma Aliye Mesleki Ve Soma Fatma Aliye Mesleki Ve
Taban Puanı: 171.5687
Turgutlu/Manisa
Senem Aka Anadolu Lisesi Senem Aka Anadolu Lisesi
Taban Puanı: 441.1024
Yunusemre/Manisa
Dündar Çiloğlu Anadolu Lises Dündar Çiloğlu Anadolu Lises
Taban Puanı: 458.2964
Salihli/Manisa
Salihli Ticaret Ve Sanayi Od Salihli Ticaret Ve Sanayi Od
Taban Puanı: 390.2670
Soma/Manisa
Soma Cemil Meriç Anadolu Lis Soma Cemil Meriç Anadolu Lis
Taban Puanı: 469.3534
Salihli Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Salihli Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Salihli Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Salihli Anadolu Lisesi nerede?, Salihli Anadolu Lisesi adresi, Salihli Anadolu Lisesi başarıları, Salihli Anadolu Lisesi Manisa, Salihli Salihli Anadolu Lisesi

Önemli: Manisa Salihli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Salihli Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)