Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
0 (212) 4851345
0 (212) 4851346
Başakşehir 1. Etap Başak Mahallesi G409 Sokak No1 Başakşehir / İSTANBUL
İstanbul / Başakşehir
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://eminsarac.meb.k12.tr
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi resmi
Değerlendir
Taban Puanı 481.3758
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil Arapça
İnceleme Sayısı 23155
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır. (Bu nedir?)

M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Aşağıdaki tabloda M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi bu yıl 481.3758 taban puanı ve 2018 TEOG Tercih döneminde açıklayacağımız yüzdelik dilimle öğrenci alacak.

M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan 481.3758 olup M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi tercih döneminde tercih işlemleri başlamadan hemen önce sorubak teog tercih robotumuzda yer alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Başakşehir
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
481.3758
2016 İstanbul / Başakşehir
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
469.0383 4.5300
2015 İstanbul / Başakşehir
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
453.8192 6.9000
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi ;Başakşehir 1.Etapta inşa edilmiş Türkiyenin en büyük İmam Hatip Lisesidir. M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi mimarisinde Türk-Selçuklu sanatından izler taşımaktadır. Kompleks Başakşehir Belediyesi başta olmak üzere İlim Yayma cemiyeti ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gayret ve büyük çabalarıyla yaptırılmıştır. Türkiyenin en büyüğü olma özelliğini taşıyan M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi 2013-2014 Eğitim- öğretim yılında büyük bir heyecanla hizmet vermeye başlamıştır.

M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi, 65.000 m2 kapalı alana sahip bir külliye şeklinde inşa edilmiştir. Külliye; 2300 kişilik İmam Hatip Ortaokulu kapasitesi,1000 kişilik ve 400 kişilik iki adet konferans salonu, aynı anda 1500 kişiye hizmet verebilme kapasiteli yemekhane, 1000 kişilik mescid ve 270 öğrencimizin barınabildiği yurda sahiptir. Okulumuzun altında, 1.500 araçlık kapalı otopark mevcuttur. Külliyenin yapımı sekiz ayda tamamlanmıştır. Külliyemizin içinde ayrıca dört adet cep sineması, 4 adet kapalı spor salonu, 1 adet halı saha, yabancı dil sınıfları, bilgisayar, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları ve hobi odaları mevcuttur.

Okul Tanıtım Videosu İzle

2013-2014 eğitim-öğretim yılında eğitim hayatına 410 öğrenci ile başlayan M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisemiz, 2014/2015 öğretim yılında 770 öğrenci ile eğitimine devam etmektedir.

Vizyon 1- Sürekli gelişim felsefesine sahip, 2- Hayata başarılı ve nitelikli öğrenci yetiştiren, 3-"Takım ruhu" ile bütünleşen personeli ile bir aile oluşturmuş, 4-Mensubu olmaktan gurur duyulan bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyon 1-Toplumun her kesimini kucaklayıp insanımıza hizmet sunan; 2-Toplumsal duyarlılığın ve sorumluluğun bilincine ulaşan; 3- Kültürel mirasa sahip çıkıp onu geliştiren; 4- İlgi ve yetenekleri doğrultusunda yetişen, problem çözebilen- yaşamın sorunlarıyla baş edebilen; 5-Ülkesini ve milletini seven, alçak gönüllü olan, özgür düşünebilen, üretken ve bilgi sahibi olan; 6-Çevresine duyarlı, özgüveni gelişmiş ve bilgi çağındaki gelişmeleri takip edebilen; bir nesil yetiştirmektir.

Başarılar Okulumuz henüz mezun vermediğinden, YGS LYS sıralaması mevcut değildir. 2015-2016 öğretim yılı itibariyle Hazırlık sınıfımız, 10. ve 11. sınıfımız mevcuttur.
 • Öğretmen :62
 • Öğrenci :730
 • Derslik :33
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :3
 • Spor Salonu :1
 • Saatler 08.30-16.00
 • Ulaşım 1.İETT, Metro (Başak Konutları Durağı). Başakşehir 1. etap otobüslerinin hepsi, okulumuzun sokağının başından geçmektedir(78A,78ZB,98,146M,78E,79E,146B,78F,89C). "Arterium 5. Kısım" adlı durakta Onur Market hizasında inilecek. 100 metre yürünecek. 2.Metro ile gelindiğinde, "Başakşehir Konutları" durağında inilecek. 400 metre yürünülecek.
2017 Yılı LYS puanları ile üniversitelere girmeye hak kazanan öğrencilerimizin isimlerini ve kazandıkları bölümleri paylaşıyoruz. Eğitim hayatlarını birbirinden güzel üniversitelerde ve bölümlerde devam ettirecek olan 198 mezunumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. okul giriş gece Gece okul okul
Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 158 yorum yapıldı.
  yorum İsimsiz
  2018-01-20 22:57:31
  Abdulkadir hoca gibi nitelikli öğretmenlere sahip okul. Her gün geç kalırdım ama adamın sinirleri harbiden sağlammış. Hakkını helal eder inşAllah :D
  yorum Birisi
  2018-01-13 14:02:31
  Hiç bir okulun mükemmel olmasını beklemeyin Çünkü ne bir öğrenci ne de bir öğretmen mükemmel değildir.Soylediklerim bütün okullar icin geçerlidir.Eger mükemmel bir okul ariyorsaniz daha cok ararsınız.Ama iyi bir bir okul ariyorsaniz gelebilirsiniz.Selamun aleykum
  yorum İtirafa
  2017-12-28 10:06:59
  "İTİRAF" rumuzuyla yazan okul öğrencisi olarak yazmıştı, fakat ortaya çıkan şu ki tamamen okulu kötüleme niyetine sahip, okul başarısını gölgelemeye, okula gösterilen ilginin önünü kesmeye çalışan okulla ilgisi olmayan dışarıdan bir kişidir, zira herkes bilir ki okul idaresine iletilen bir sıkıntı veya talep en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır. Boşuna dememişler küpte ne varsa dışarı o sızar diye, niyet güzel olmayınca ifade de güzel olmuyor tabi.
  Genel kanıdır, öğrenci velisi okula kaydı yaptırır ve bir daha okula mezuniyet töreninde gider. Lakin, Bu okulun özelliklerinden birisi de öğrenci ne kadar okulun içinde ise velilerde bir o kadar içindedir,eğer öyle olmasa öğrenci ve aile bir bütün olarak hareket etmese böyle bir başarı sağlamak mümkün değil. Milli Eğitim Camiasında yıllarını vermiş veliler de var ki evlatlarını başka şehirlerden gelerek bu okula bırakmışlar, bu velileri, eğer okula giderseniz sürekli orada görürsünüz, kız veya erkek çocuklarını hafta sonu eve götürmek için almaya geldiklerinde veya hafta başı bırakmaya geldiklerinde, müdür beyle , müdür yardımcılarıyla, proje sorumlusu öğretmenlerle görmek mümkün. Mesela bizler bulunduğumuz bölgeden öğrenci velisi olarak çocuklarımızı götürüp getirme konusunda dönüşümlü olarak gidiyoruz ve haftada iki kez okuldayız sürekli olarak gözlem ve bilgilerimizi değerlendiriyoruz. Eksiklikler muhakkak olabilir, ama konuşrak el birliğiyle giderilmeye daha güzele ve iyiye ulaşılmaya çalışılıyor. Eksik derken okulun bir tek ve en önemli eksiği dışarıdan gelen kız öğrenciler için okulun yanında kız yurdu olmaması, bu konu okul idaresi bilgisi dahilindedir, ancak onlarında yapabilecekleri bir yere kadar tabi. Bunu niye söylüyorum gerçekten bir sıkıntı dile gelecekse eğer "itiraf" rumuzunu yazan kişi okulla ilgisi olan bir kişi olsa böyle bir sıkıntıyı görmezden gelmezdi.Sorunlar varsa da çözülmek içindir, ilgili kişi veya kurumlarla birlikte konuşarak yardımlaşarak aşılmayacak sıkıntı yoktur, yete
  yorum İtiraf
  2017-12-27 11:04:05
  ÖĞRENCİ velisi rumuzuyla yazılmış olan yorumun bir velinin bilemeyeceği kadar ayrıntı içerdiği gözden kaçırılmayacak derecede aşikardır. Yorumun idare tarafından kandini haklı gösterme çabası neticesinde yazıldığı hepimizin fark edebileceği derecede açıktır.
  yorum Spor salonu!!!!!
  2017-12-26 17:52:01
  Okulda 2 spor salonu var öğlen tenefüslerinde erkekler kız tarafında oynarken kızların garip bi şekilde erkek tarafında oynaması yasak.
  yorum Bir öğrenci +
  2017-12-18 16:47:01
  zamanında bende o ayrıma düşmüştüm . Lakin beni Beyoğlu´nun yurt şartı vs . ağır kuralları caydırmıştı . Ama zaten böyle biR yer arıyor olabilirsin . sonuçta ikisi de güzel ihl´ler . Ben bir MES ´li olarak hep bunla gurur duydum zannediyorum ki duymaya da devam edeceğim . Her okulda var olduğu gibi bizim okulumuzda da aksaklıklar yanlışlar yok değil. Lakin okulun her geçen gün iyiye gittiğini düşünüyorum . Tabi Beyoğlu daha köklü ve geleneksel bi okul olduğunu da es geçmek yanlış olur . Emin saraç ise biraz daha modern eğitim sistemini yansıtıyor bence . Umarım faydalı olmuştur . Allah kolaylıklar versin...
  yorum Öğrenci
  2017-12-16 20:40:08
  Beyler ben bu sene sınava giricem iki okul arasında kararsız kaldım sizce Beyoğlu Anadolu İmam hatip lisesimi burasımı
  yorum ÖĞRENCİ velisi
  2017-12-05 10:31:22
  Öğrenci rumuzuyla yazılan yazı karakteri kesinlikli öğrenciye seviyesinde birine ait değil öncelikle bunu belirteyim.Okulda o kadar çok spor ve sanat etkinliği var ki okulun resmi sayfasını takip eden herkes bunu görür okulla biraz diyaloğu olan birisi bunun bilir ve bazen deriz bile bu çocuklar ne zaman ders yapacak diye, bu itham kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Okulu tercih edenler araştırma neticesinde tercih ettiler, pişmanlık duyanlar değiştirebilir kimse zorla tutulmuyor bu birincisi, okul arapça hazırlık okulu arapçanın üzerinde önemle durulmasından daha doğal ne olabilir, hedef bu dili en şekilde konuşan öğrenciler yetiştirmek okul bu konuda en üst seviyede çaba harcıyor bunu görmemek mümkün değil, benzer eleştiriyi hazırlık sınıfı ingilizce olan okullarda hiç kimse yapmıyor bu da ikincisi. Hafızlık, öğrenci ile hafızlık hocası arasında yürütülen özel bir çalışmadır hafızlık çalışması yapmayan öğrencilere göre daha fazla çaba göstermek durumundalar, bu okul temelden çatısına kadar Kuranı Kerim merkezli kurulan bir imam hatip diğer imam hatipler gibi daha fazla çaba gösterenler daha fazla göze görünüyor ki maşallah demek lazım bence bu da üç bunun neresi anormal. Bir kere hocalar arasında ayrımcılık gibi bir durum asla söz konusu değil, bütün hocalar özellikli kaliteli seçilmiş hocalardan oluşmaktadır saygı ve sevgiyi en üst seviyede hak eden insanlar. Kız erkek öğrencilerin birlikte okuması konusu ise; bina ortak sadece eğitim ve öğretimde en üst seviyeye ulaşmak amacıyla öğrenciler için özel kolejlerde olmayan özel sınıf ortamları oluşturulmuştur. Yoksa insanların birbiriyle diyalog içerisinde olmasına kim mani olabilir. Ama bu yorum hem cins veya karşı cins ayrımı ile kafası meşgul olan biri tarafından yazılmış gibi görünüyor, Kız ve erkek hayatın gerçeği şartlar gerektirdiği sürece aynı ortamda birlikte okuyabilir çalışabilir yolculukta yapabilir tabi ama illaaki hep bir arada tutma çabası da ayrı bir soru işareti, İdareci ve öğretmenlerin okul ile ilgil
  yorum Ogrenci
  2017-12-04 21:36:29
  Bu okulda ne sanata ne spora onem verilmiyor. Tek onemsedikleri sey arapca ve hafizlik. Arapca hocalarinin ozel odalari var diger hocalardan bi ayricaliklari varmis gibi onlari tanimaya tenezzul bile etmiyolar. Idare ne hafizlik hocalarina ne de arapca hocalarina yaptigi muameleyi diger hocalara yapmiyor hem ogrenciler hem ogretmenler arasinda negatif ayrimcilik var. Kizlardan ve ya erkeklerden herhangi biri birine normal bi soru sormak istese bile kotu bakislar altinda kaliyor sanki kocaman bi gunah islemis gibi. Programlara kadar her seyi ayirirlarken ogretmenler odasi bile kiz erkek ayriyken arapca hocalari ve idare kendi aralarinda gayet normal bi sekilde odalarinda gulup eglenebiliyorlar onlar birbirine haram degil mi sanki. Tabi ki herkes sinirlar icersinde davranmali ama biz eger karsimiza karsi cinsten biri geldiginde normal bi sekilde konusamiycaksak hic okumayalim o zaman. Normal hayatta biz gidipte kiz erkek ayri metroya binmiyoruz veya da universitede Emin Sarac (kiz erkek ayri) Universitesi ne gitmiycez o yuzden bu ayrimciliga bi son verin artik en azindan koridorda yururken kafamizi kaldirdigimizda haram isliyomusuz gibi hissettirmeyin ya.
  yorum YURT
  2017-11-13 09:09:00
  Okulun kendine ait yurdu olmaması sıkıntısı halen aşılmış değil.Başka okulun pansiyonunda kalmak ekonomik olarak yorucu. Ayrıca ,ne istirahat etmek isteyen ne de ders çalışmak isteyenler aşırı gürültü sebebiyle bunları yapamıyor. bu konuda yurt kuralları sadece uyanlar için geçerli uymayanlara kural yok.Yüksek hedefi olan öğrencilerle hedefi olmayan öğrencilerin aynı ortamda kalmaları sıkıntının bir diğer kaynağı. Fakat maalesef yapacak bir şey yok. Okulu değiştirsek okuldan kayıp değiştirmesek yurt ortamı verimli çalışma ortamı konusunda yetersiz oradan ayrı bir kayıp. Kesinlikle acilen okulun yanına yurt lazım okul idarecileri ve o okulu oraya yapanların bunu anlaması lazım. Aksi takdirde bu kalitede öğrencilerden beklenen verimi almak zor görünüyor.
  yorum ...
  2017-11-11 11:05:01
  Okulun belli bir kuralı var biz nasıl uyuyorsak sizde bi zahmet Doğru dürüst gelin okula
  yorum Bir öğrenci
  2017-11-04 16:20:55
  Pantolunuz yandan cepli değilse okula alınmadığınız , 28 şubat anlatılıp sakallı öğrencilerin okula alınmadığı garip ama nihayetinde , hocaları sayesinde , güzel bir okul .
  yorum SON BİR AYLIK SÜRE İÇİNDE YAPILAN ÇALIŞM
  2017-10-24 14:07:19
  SUYA YAZI YAZAN SANATÇI:MERYEM KİOLA ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

  ÜMMET COĞRAFYASI ÇALIŞMA GRUBU FAALİYETLERİNE BAŞLADI

  YRD. DOÇ. DR. ÖMER AVCI AKTİF ÖĞRENME KONUSUNDA ÖĞRENCİLERİMİZİ AYDINLATTI

  M.EMİN SARAÇ ANADOLU İHL İLE FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ...

  MES FİKİR AKADEMİSİ BİSMİLLAH DEDİ
  yorum İZLENİMLERİM SON
  2017-10-09 15:06:28
  İzlenimlerimde; Her gördüğümü ve edindiğim izlenimleri detaylandırarak bilgilendirme amacıyla herkesin fikir sahibi olmasını düşünerek vermeyi hedeflemiştim.
  Fakat; Son toplantıda gördüm ve utandım. Herkesten öncelikle özür diliyorum.
  Çünkü ; Öyle bir idari kadro ve eğitimci kadro gördüm ki, hangisi anlatsam eksik ve diğerine haksızlık olacaktı. Bu kadro öyle bir kadro ki öğrencilerini istisnasız olarak zirveye taşıma konusunda kendilerinden vazgeçmişler, fedakarlık hususunda sadece kendilerini değil ailelerini ve hatta öz çocuklarını bile geri plana bırakmışlar.
  Hayran olmamak ve onların bir hüzünlü anlarına göz yaşı dökmemek elde değil.
  Evet, MEHMET EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İdareci , eğitimci ve bütün kadroları, baş tacısınız , her zaman yanınızdayız ve sonuna kadar destekçileriniz.
  Allah kolaylık versin, bu kutlu yolda yar ve yardımcınız olsun.
  yorum İZLENİMLERİM - 2
  2017-10-05 09:44:01
  Müdür yardımcısı Abdulkadir bey tevazu sahibi bir kişi olarak karşımıza çıkıyor, odasına gideni ayakta karşılayıp ayakta uğurluyor, sorulan konularla ilgili cevabı yaklaşımı gayet açıklayıcı ve anlaşılır, odasından çıkınca o da bizim gibi diyorsunuz.
  yorum İZLENİMLERİM - 1
  2017-09-28 08:39:37
  Okula gidip geldiğim şu kısa süre zarfında kızlarla ilgili Müdür Yardımcısı Şule Hanım´ı takdir ve tebrik ediyorum. Sayın hocamı yürürken hiç görmedim sürekli bir koşu halinde sürekli tempolu, Kız öğrencilere anne şefkati ile sahiplenmesi var yeter ki öğrenci anne gibi gitsin sarılsın, her ne olursa olsun paylaşsın.
  yorum Fazilet Yolcu
  2017-09-19 20:48:21
  Öncelikle okulu çok iyi buldum. Arapça eğitimi çok harika ancak öğretmenleri çok laubali. Müdür yardımcılarını hiç sevmiyorum özellikle müdür biraz kendi kafasına göre işler yapıyor hepsi bizi görmezden geliyorlar. Yine de okula harcanan emekler çok üst düzeyde. Her ne kadar bize değer vermeseler de gelecek nesiller için çok olumlu bir okul olacak.
  yorum Okulu karalamayın
  2017-09-18 21:04:01
  Sevmiyorsan gelme kardeşim zorlayan mı var?zaten istemiyorsan okuyamazsın bu okulda haftada 24 saat
  Arapça görülüyor hazırlık için istemiyen biri başaramaz bunu ama şunuda ekliyim hazırlık sınıfını bitirip 9´a geçenlerin konuşmasını duydum gerçekten çok güzel konuşuyorlar bazı güzellikler için fedakarlık yapmak lazım
  yorum Okulu karalamayın
  2017-09-18 18:16:10
  Sanki onu yapmayan okul yok ona bakılırsa benim kartal bile tutuyodu ama kontejyanını düşürdü ayrıca hiç de öle söylendiği gibi bir okul deil hani 12 ler faln gelir alt sınıfları ezer faln hikaye bu okulda herkes çok cana yakın bütün sınıfları gezip bir ihtiyacınız var mı die sordular neyini beğenmiyosanız artık mükemmel bi okul
  yorum Okulu karalamayına cevap
  2017-09-17 19:14:37
  Okul 4.sıradan 7ya da 8.sıraya gerilediğim hatırlamıyorum aynı zamanda diğer iyi imam hatipler daha çok öğrenci alırken bu okul kontenjanını daha düşük tutuyo ve bu şekilde puanı yükseliyo
  yorum Okulu karalamayın
  2017-09-17 18:59:57
  Geliyorum ztn görürüm o zaman abartıyosunuz bu okul güzelki 4 sırada bir imam hatip
  yorum Gelince görürsünüz
  2017-09-17 16:45:05
  Gelince görürsünüz, tabi her denileni yapan bi koyunsanız çok da sorun olmaz (ders-ödev babında değil)
  yorum Okulu karalamaktan vazgeçin
  2017-09-15 21:32:15
  Evt kız yurdu var ama okul kampüsü içinde değil kayaşehir tarafında bulunmakta
  yorum deniz
  2017-09-15 18:26:24
  kız yurdu var mı?
  yorum cevaplarmisiniz
  2017-09-15 17:18:28
  Akli olanlarin gelmesi gerek zaten.Allah ahirette verdigim akli kullandin mi diye sorunca ne cevap vereceksiniz merak ediyorum.çok güzel bir okul
  yorum Okulu kötülemekten vazgeçin
  2017-09-15 15:58:51
  Herkes hazırlık parasını dert etmiş 1 sene boyunca akademik arap hocalardan ders görüceksiniz bunun bi karşılığı olmak zorunda o kadar hocayı nasıl tutcaklar orda okulu karalamaktan vazgeçin iyi bi okul ki 4.sırada yer alan bir imam hatip lisesi ben bizzat öğrencileriyle konuştum hepsi çok memnun bir kız 497 puanla bu okulu yazmış geçen sene memnun olmasa istediği her okula nakil aldırabilirdi demekki memnun sadece bir konuda katılıyorum kız yurdunun uzakta olması büyük bi sorun yakında çözülmesini umut ediyorum
  yorum Son yazana cevap verene
  2017-09-14 14:05:10
  Aynen ben de merak ediyorum
  yorum Son yazana cevap
  2017-09-14 07:48:23
  Neden aklı başıbda bir insan bu okula gelmek istenesin ki?
  yorum Mesli olmak isteyen birine cevap
  2017-09-13 02:44:12
  Ay sonu nakilleri oluyor. Eylülün sonu, ekimin sonu vs. Kasım ayı sonu nakillerinden sonraki aylarda hazırlığı olan bi okula nakil sürecinde Arapça bilgin ölçüldükten sonra nakil olabiliyosun. Aynı zamanda puanının OKUL TABAN PUANINDAN YÜKSEK olması şartı var. Yani okul 480 puansa 480,0001 ve daha yüksek puanlı olman gerek. İnşallah hayırlısı ve gönlüne göre olanı olur. Ama bu okula neden gelmek ister aklı başında biri
  yorum ÜZGÜN
  2017-09-12 10:51:36
  Üniversite kampüsü donanımında bir okulun kız yurdu olmaması, yurdun uzakta olması, servisle gidip geliyor olması ve bunların maliyetinin yıpratıcı olması bu okula yakışmayan büyük bir eksikliktir. Allah büyüktür inşallah en kısa zamanda öğrenci ve velilerin sevineceği şekilde okulun yanına bir yurt yapılır.
  yorum Efe
  2017-09-11 21:11:51
  Selamunaleykum...
  Erkek yurduna kayıt için son gün diye bir şey var mı? Yoksa pansiyon için kayıtlar, okul açılana kadar sürüyor mu?
  yorum Mesli olmak isteyen biri
  2017-09-10 16:40:43
  Arkadaslar 3. Nakiller bitti ama galba okul zamaninda gecislerde oluyomus bu konu hakkinda bilgisi olan varmi acaba ?
  yorum Yusuf
  2017-09-08 15:15:04
  Okulun sitesinde LYS başarı durumu yayınlandı.
  yorum cevaplarsınız mı ?
  2017-09-08 14:44:45
  LYS tablosuna bakarsak , lisesi paralı gibi olan ekonomik seviyesi iyi olan öğrencilere hitap eden okulun mezunları da aynı şekilde paralı okullara gitmiş.
  Gurur tablosu ?
  Özel okul gibi paralı okuldan , paralı üniversitelere...
  yorum cevaplarmisiniz
  2017-09-07 15:20:57
  Okul bize daha hic mezun vermedigini soylemisti
  yorum CEVAPLARMISINIZ
  2017-09-07 15:20:43
  Cevaplamaları yapan arkadaş gayet açık ve net bir açıklama yapmış , teşekkürler.
  Okulun bu yıl ki LYS başarısı yayınlansa da gidecek öğrenciler için teşvik olsa iyi olurdu.
  yorum Cevaplarmıaınız a cevap5 ve yusuf a
  2017-09-06 19:42:28
  Yusuf rica ederim :)
  Diğer arkadaşa da cevap:
  Resim ve müzik kurslarına gitmedim. Giden arkdaşlarım oldu ama sormadım. Tıp kazanmak mı? Bu sene 12 lerden 2 öğrenci tıp kazandı. İnşaAllah siz de kazanırsınız. Çalışan kişiye Allah hakettiği yeri verir. Hayırlısı olsun diyelim ve inşaAllah kazanırsınız..
  yorum cevaplarmisiniz
  2017-09-06 19:34:09
  Allah razi olsun.resim muzik kurslarinin ucteti ne kadardi bi de sizce bu okuldan tip kazanirmiyim
  yorum Yusuf
  2017-09-06 19:29:49
  Cevaplarınız için çok Teşekkür Ederim. :)
  yorum Yusuf a cevap3
  2017-09-06 18:28:04
  Bir önceki yorumda da diğer arkadaşa söylediğim gibi eba kursları ücretsiz oluyor. Kişi sayısına göre açılıyor 9. Sınıfta. Arapça kurslarımız ücretli oluyor. Bizim zamanımızda hazırlık 2200 tl ydi kitaplar ve hocalar ve kurs için yanılmıyorsam. Hazırlık bitti yazın 5 haftalık arapça kursumuz oldu. Yine ücretliydi 450 tl ydi. Sonra 9. Sınıfa başladık. Eba kursları ücretsiz fakat Arapça kursu ücretliydi. Ve 400 tl ydi. Aylık değil ama bunlar yıllık ücret. Şimdi belki ücretler değişmiştir. Tavsiye eder miyim? Şöyle ki hazırlıktaki kursa gelmeme gibi bi lüksünüz olmuyor. Çok faydalı cidden ama 9. Sınıfta biz ilk hazırlık öprencisi olduğunuz için bizi bi adım daha geriye attılar. Yaza doğru çoğu kimse takmadı cumartesi olan arapça kursunu. Ama siz okulun değerli göz ağrıları olcaksınız. Sizi öyle bi boşluğa bırakmazlar. Ürdün e gitmeden arapçanızı mükemmel yapabilirsiniz ama gitmek de elbette fayda var. Ama ben bizim zamanımıZdaki cumartesi olan arapça kursunuz önermem. Mesela biz kızlar olarak devam ettirdik kursu ama erkeklerin kursu kapandı. Gelmedikleri için. Siz düşünün.. Ama hazırlıktaki kursları atlatmayın gerçekten ya 1 yılınız boşa gider ya da 1 yıl çok ama çok değerli olur gelecek için. Boşa gitmekten yana kullanmayın şansınızı..
  yorum Cevaplarmısınız a cevap4
  2017-09-06 18:20:44
  Öncelikle şunu anlatayım:
  Hazırlık sınıfında kitap için ve hocalar için ücret isteniyor. Ve yazın da hazırlık sınıfundan sonra 1 aylık kurs olunuyor. İsteğe bağlı gidip gitmeme. Ona da ücret alınıyor ama bu kurs sadece arapça için. Birde isteğe bağlı ürdüne gidilme olayı var tabi. Ürdün zorunlu değil. Onun dışında 9. Sınıfta eba kursları var. Herkese eba şifresi veriliyor. Ordan kurs seçimi yapılıp tamamen ücretsiz olunuyor ve bu kurslar branş derslere ait oluyor. Kişi sayısı fazla olunursa, matematik, biyoloji , fizik, kimya vb. Eba kurslarj açılıyor. Birde hafta sonu için arapça kursumuz oluyor. Evet bunlar da ücretli. Fakat katılımı zorunlu değil. Ben şahsen katıldım. Cumartesi günleri oluyordu.
  yorum Yusuf
  2017-09-06 15:01:55
  Biraz çok oldu ama bu kursların ücreti ne kadar acaba ? Kişi sayısına göre değişiyor mu ? Siz hiç aldınız mı, tavsiye eder misiniz?
  yorum cevaplarmısınız
  2017-09-06 13:43:40
  hazırlık sınıfında istenen ücret 9. sınıfta verilen kurslar için de isteniyormu ?
  yorum Yusuf a cevap 2
  2017-09-06 12:45:06
  As. Kursların duyurusu okulda yapılıyor. O zaman müracaat edip kişi sayısına göre açılıyor. İstedişiniz kadar kursa gidebilirsiniz. Gitceğiniz zaman ücreti söyleniyor. Farklı kurslar aynı güne denk gelirse gidemezsiniz sadwce ya da siz ayarlarsınız onu.
  yorum Yusuf
  2017-09-06 09:04:05
  S. A. Peki bu kurslar nasıl alınıyor. Hangi gün,saat kaçta yapılıyor? İki kurs birden alabilir miyiz? Bunu da cevaplar mısınız? :)
  yorum Yusuf a cevap
  2017-09-05 20:49:59
  Aleykum selam. Teakwando kursu var. Erkekler için de var diye biliyorum. Hat kursumuz da var. Ama kaligrafi diyemeyiz heralde
  yorum Yusuf
  2017-09-05 19:14:48
  Selâmûn Aleyküm. Bir sorum var. Okuldaki Kaligrafi,Tekvando gibi kurslar hakkında bilgisi olan var mı?
  yorum cevaplar mısınız a cevap3 e devam
  2017-09-05 17:18:10
  yani 9 da evet arapça kursumuz hafta sonu oldu ama 10.sınıfta ne olur bilemicem. 11 ve 12. sınıfa fa üniversiteye hazırlık kursları oluyor.
  yorum cevaplarmısınız a cevap 3
  2017-09-05 17:15:58
  hazırlık ve 9 da arapça kursları oluyor evet. 10. sınıfın sonunda ygs kursu oluyor diye biliyorum. yani şöyle anlatayım biz 9 ken 10.sınıf okulda yoktu. çünkü biz okula 9 değil de hazıelık olarak okula girdik. biz okuldayken ilk sene 10 ve 11. sınıflar vardı. biz 9 olunca 10. sınıf 11 olup 11 ler de 12 oldu. yani biz 9 ken okulda 10. sınıf olmadığı i.in bu sene bize arapça kursu olur mu bilmiyorum ama diğer branşlar için 10. sınıf bitiminde ygs kursu olur diye tahmin ediyoruz. başka soruların varsa burda sorabilirsin tabi ve kızsan bi şekilde okulda bana ulaşbilirsin.
  yorum CEVAPLARMISINIZ
  2017-09-05 16:03:41
  9. VE YUKARI SINIFLARDADAMI HAFTA SONU ARAPÇA KURSLARI DEVAM EDİYOR?

Yorum Yap!

M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2018 , M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul, Başakşehir M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi

Önemli: İstanbul M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)