Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
02122769610
02122769620
Maslak Mah.Sümer Sok. No5 Ayazağa Ticaret Merkezi Arkası Maslak/Sarıyer
İstanbul / Sarıyer
Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://ayazagaaihl.meb.k12.tr
Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul/Sarıyer
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Sarıyer
Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
410.1724
2016 İstanbul / Sarıyer
Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
367.2228 28.9100
2015 İstanbul / Sarıyer
Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
195.0713 82.5300

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Maslak-Ayazağa Yol girişinde 2 Pafta 1 Ada 110 Parselde 4300m2 alanda bulunan eski Akıncılar İlkokulu olarak hizmet vermeye başlayan okul binamız 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında Şişli Mesleki Eğitim Merkezi eski adıyla Çıraklık Eğitim Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Ayazağa beldesinin Sarıyer ilçesine bağlanmasından sonra Şişli Mesleki Eğitim müdürlüğünün Şişli İlçesine taşınmasıyla birlikte bina 2014-2015 Öğretim yılında Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak Eğitim ve öğretime ara vermeden devam etmiştir.

Okulumuz maslak binasında 9 derslik, 2 idareci odası, 1 rehber öğretmen odası, 1 Memur odası, 1 Öğretmenler Odası, Maslak Sanayi Sitesinde ise 3 katlı bir ek bina mevcuttur. Ana binamızın bulunduğu alan içerisinde 1 adet halı sahamız mevcuttur. Halı saha müstecir tarafından gündüz öğrencilere gece dışarıdan gelen sporseverlere kullandırılmaktadır.

Okulun sabit girişi şu anda Ayazağa Ticaret Merkezi yolundan yapılmaktadır. Aralık 2009 yılında okul girişi için İstanbul büyükşehir belediyesi yol bakım müdürlüğüne müracaat edilmiştir. 2011 Eylül ayı içerisinde kazı işlemleri başlamış ve okulumuza ilave bir yan yol yapılmıştır.

Sınıflarımız kız ve erkek öğrenciler olarak ayrı ayrı eğitim görmektedirler. Öğrencilerimizin kullanabileceği bir halı sahamız mevcuttur. Sosyal aktiviteleri bol olan bir okul konumundayız. Amacımız Üniversitelerimizin bütün bölümlerini en iyi derecelerle kazanabilecek ve eğitimini iyi bir şekilde sürdürebilecek alt yapıya sahip İmam Hatip şuurunu özümsemiş öğrenciler yetiştirmek.

Vizyon Öğrencilerimizi ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu din, bilim, sanat ve kültür alanlarında yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, ahlaki olgunluğa sahip fertler olarak yetiştirerek yüksek öğrenime hazırlamak; Üniversitelerimizin ilahiyat fakültelerini en iyi derecelerle kazanabilecek ve eğitimini iyi bir şekilde sürdürebilecek alt yapıya sahip öğrenciler yetiştirmek; İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek amacıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığımızda görevlendirilecek nitelikleri haiz din görevlileri yetiştirmektir. Yükümüzün ağır olduğunun farkındayız. Bu yola sabırla, tahammülle, ibadet aşk ve vecdiyle girdik ve devam etme azmindeyiz.

Misyon Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı 'Yaradan'dan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmek için varız.

Başarılar K.KERİM GÜZEL OKUMA İSTANBUL BÖLGE İKİNCİSİ

 • Öğretim Şekli: Karma
 • Pansiyon: Yok
 • Proje Okulu: Hayır
 • Açılış Tarihi: 2014-2015
 • Öğrenci Sayısı: 217
 • Servis İmkanı: Sarıyer, Kağıthane, Beşiktaş
 • Derslik Sayısı: 9
 • Dil Laboratuvarı: Yok
 • Kütüphane: Var
 • Uygulama Camii: Var
 • Yemekhane: Yok
 • Spor Salonu: Var
 • Bina Yapım Yılı: 1978
 • Bina Sayısı: 2
 • Bina Bahçe m2: 3000
 • Konferans Salonu: Var (150)
 • Fen Laboratuvarı: Yok
 • Saatler Ders Başlama: 08:10 Ders Bitiş: 15:20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Ulaşım İTÜ Metrosuna 3 Dakika mesafedeyiz.Metro, otobüs ve minübüs hattının geçtiği Büyükdere Caddesine 3 DK mesafedeyiz.
 • Servis Bilgisi Var
 • Yerleşim Yeri Mashattan ve Giz plazalarının arasında.Maslakta bulunan Ayazağa Ticaret Merkezi binasının arkasındayız.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Sarıyerin Maslak semtinde İTÜ nün karşısında, gökdelenlerin arasındayız.
 • Sportif Etkinlikler Futbol Voleybol Masa tenisi
 • Bilimsel Etkinlikler TÜBİTAK Bilim Fuarı İTÜ ile ortak projeler
 • Proje Çalışmaları 15 ayrı dalda proje çalışmalarımız mevcuttur.

Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 3 yorum yapıldı.
  yorum FISTIKCIŞAHAP
  2018-02-02 00:02:14
  BU okulda müdür müdür yardımcısının öğrwncisi ayni zaman da cogu ogretmen kadrosu da birbirlerinin ogrencisi okul ogrencilerinin velileri okul idarecilerinin cogunun eski ogrencisi tam bir aile gibi cok tavsiye edilen bir okul herkese sefkat ve sevgiyle yaklasiliyor.Tavsiye edilmesi gereken bir okul bu sene en yuksek 460 küsür en az 410 küsür puanla mecvut puanı var harika bir okul
  yorum Maslak
  2018-01-13 13:27:07
  Çok güzel bir okul.Mezun olduktan sonra insan ailesinden kopacağını hisseder okulundan deği çünkü idaresi ve öğretmenleri kendi içinde bir aile.Öğretim ve eğitim düzeyi çok yüksek, eğitim gönüllüsü öğretmenleri var
  yorum kerim çubuk
  2017-09-04 20:41:51
  bu okulun eksikleri görünmeyecek kadar az hocaları çok sağlam matamatik kimya en iyiside biyoloji tabiki ya bu kadarmı insan öğretim aşkıyla yanıp tutuşur her gördüğünde ders veriyor keske gene lise 1 olsam değerini bilsem diyorum yani burda hocalar sizin peşinizden koşuyor gitmelisiniz 500 alsam gene buraya gelirdim öyle bi okul

Yorum Yap!

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2018 , Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul, Sarıyer Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi

Önemli: İstanbul Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)