Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
0 212 547 40 60
0 212 582 84 41
Cevizlibağ Mevkii G75 Sok. No15 34760 Zeytinburnu/İSTANBUL
İstanbul / Zeytinburnu
Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://zeml.meb.k12.tr
Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi resmi
Değerlendir
Taban Puanı 288.8217
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
İnceleme Sayısı 7678
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Aşağıdaki tabloda Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl 288.8217 taban puanı ve 2018 TEOG Tercih döneminde açıklayacağımız yüzdelik dilimle öğrenci alacak.

Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan 288.8217 olup Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi tercih döneminde tercih işlemleri başlamadan hemen önce sorubak teog tercih robotumuzda yer alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Zeytinburnu
Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
288.8217
2016 İstanbul / Zeytinburnu
Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
230.1600 63.9500
2015 İstanbul / Zeytinburnu
Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
241.2923
Okulumuz 20 Nisan 1982 tarihinde İstanbul Tekstil Meslek Lisesi bünyesinde Makine Ressamlığı bölümü ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

1983-1984 Öğretim yılında şu andaki kendi binasına taşınmış ve bu öğretim yılında Tesviye ve Elektrik ,1984-1985 Öğretim yılında Elektronik ve Metal işleri, 1989-1990 Öğretim yılında Teknik Lise Makine,1990-1991 Öğretim yılında Teknik Lise Bilgisayar ve Makine Ressamlığı, 1992-1993 Öğretim yılında Kalıpçılık,1994-1995 Öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesi Otomatik Kumanda ve Elektrik bölümleri son olarakta 2004-2005 öğretim yılında Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü açılmış aynı zamanda okulumuz Megep kapsamında pilot kurum seçilmiş ve bu kapsamda okulumuzda bu yıl Elektrik-Elektronik Teknoloji Alanı açılmıştır.

Okulumuzun 17873 m2 açık alanı, 8972 m2 kapalı alanı, üç ana binası ve çok amaçlı salonu, 27 dersliği, 2 Bilgisayar, 3 (Fizik, Kimya, Biyoloji) laboratuarı, 27 atölyesi, 3 resimhanesi, 1 kütüphanesi, 1 rehberlik servisi, 1 kantini ve 9 yönetim odası bulunmaktadır.
  ALANLARIMIZ:
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 3. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü Dalı
 4. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi Dalı
 5. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Bakım Onarım Dalı
 6. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Görüntü ve Ses Sistemleri Dalı
 7. Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Kontrol Dalı
 8. Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Mekatronik Dalı
 9. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı Dalı
 10. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalı
 11. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Kalıp Dalı
 12. Metal Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kaynakçılık Dalı
 13. Metal Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Metal Doğrama Dalı
 14. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Soğutma Sistemleri Dalı
 15. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı (Y.Dil:İngilizce) / İklimlendirme Sistemleri Dalı
VİZYON Yeteneklerimizi deneyimlerimize bağlı sahip olduğumuz değerler doğrultusunda bilgili, becerili ve kendine güvenen öğrenciler yetiştirmek. Çağdaş uygarlık düzeyinde gelişmeleri takip eden eğitim ve öğretim alanında normlara ulaşmayı hedefleyen örnek eğitim, bilim ve teknoloji merkezi olmak.

MİSYON Ülkemiz ekonomisi ve sanayisini kalkındıracak yetenekli teknik eleman yetiştiren bir üst öğrenime öğrenci hazırlayan eğitim kurumuyuz. Bütün öğrencilerin bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, fırsat tanımak önümüzdeki yüz yılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

 • Öğretmen Sayısı : 83
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 1668
 • Öğretim Şekli : Öğleden Sonra
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 13.30 - 19.00
 • Derslik Sayısı : 25
 • Atölye-İşlik Sayısı : 7
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 1 yorum yapıldı.
  yorum doğan
  2017-09-08 20:33:11
  Merhaba benim punaim 248 sizin lisede bos konteyzan varmi sizin okul tercih etmek istiyorum baktim ve beyendim ama puan biraz yuksrk 288 olmus size basvuru yapsam beni alirmisiniz bi cevap verir seniz sevinirim iyi gunler

Yorum Yap!

Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul, Zeytinburnu Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Önemli: İstanbul Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)