Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
0212 243 45 07
0212 249 58 25
Ömer Avni Mh. M.Leyla Ildir Sk. No4 Setüstü/Kabataş/Beyoğlu/ İstanbul
İstanbul / Beyoğlu
Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://kabatastml.meb.k12.tr
Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi resmi
Değerlendir
Taban Puanı 254.1159
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
İnceleme Sayısı 6098
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Aşağıdaki tabloda Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl 254.1159 taban puanı ve 2018 TEOG Tercih döneminde açıklayacağımız yüzdelik dilimle öğrenci alacak.

Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan 254.1159 olup Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi tercih döneminde tercih işlemleri başlamadan hemen önce sorubak teog tercih robotumuzda yer alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Beyoğlu
Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
254.1159
2016 İstanbul / Beyoğlu
Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
230.7911 73.3700
2015 İstanbul / Beyoğlu
Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
238.1178 67.5800
Okulumuzun tarihi binası, Alaydan yetişme aşiret Bey'lerinin çocuklarının eğitim ve öğretimi için 1896 yılında, Sultan Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır.

Okulda, eğitim öğretim faaliyetleri 1980'e kadar gündüz ve akşam bölümleri ile devam etmiş, 1980 yılında, Akşam Lisesi kapatılmış ve sadece gündüz bölümü kalmıştır. Zaman içerisinde adı "Kabataş Ticaret Meslek Lisesi"ne dönüşen okulumuzda eğitim öğretim faaliyetleri günümüzde 10 derslikte ikili olarak devam etmektedir.

VİZYON Beyoğlu'nun en iyi eğitim hizmeti veren ticaret meslek lisesi olmak ve Tüm gençlerimizin ilgi, istek ile yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmelerini sağlayarak, toplumsal kalkınmanın itici gücü olan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.

MİSYON Evrensel Eğitim ve Öğretim İlkeleri doğrultusunda toplumsal değişmeyi sağlayacak kuşaklar yetiştirerek bilgi ve becerinin toplumsal refaha dönüşmesine öncülük eden bir kurum olmaktır.

 • Öğretmen Sayısı : 38
 • Öğrenci Sayısı : 883
 • Öğretim Şekli : İkili Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Sabah Grubu: 07:30 - 12:40 Öğlen Grubu: 13:00 - 18:10 (9.Sınıflar Pazartesi Salı Günleri 18:50´de Çıkmaktadırlar.)
 • Derslik Sayısı : 10
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : MERKEZE YAKIN
 • Ulaşım : Kabataş Vapur İskelesine, Kabataş Finiküler Durağına, Kabataş Tramvay Durağına, Kabataş İETT Duraklarına Sadece 3 dakika Mesafede
Okulumuzda Uygulanmakta Olan Alan ve Dallar

1) MUHASEBE VE FİNANSMAN ALANI Türkiye uzun süredir iş gücünün niteliğini yükseltmek ve ekonominin tüm sektörlerinde istihdam imkânlarını artırabilmek için mesleki eğitim sistemini geliştirmeye çalışmaktadır. Bu çaba Türkiye?nin dünyanın önde gelen ekonomileri arasında rekabet edebilirliği ve Avrupa Birliğine giriş sürecinde daha da anlamlı hâle gelmektedir. Ülkemiz ekonomisi açısından çok önemli olan bu sektöre kalifiye eleman yetiştiren mesleki eğitim sistemine yeni bir anlayış getirecektir.

Ülkemizde, muhasebecilik yasalarla düzenlenmiş bir meslektir. Muhasebe ile ilgili ilk kanunumuz Mustafa Kemal ATATÜRK zamanında çıkartılmış olan 26.05.1927 tarih ve 1050 Sayılı Muhasebe-i Umumiye Kanunudur. 3568 sayılı 01.06.1989 tarihli Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik kanunun ise bu unvanlara meslek içerisinde kademelendirme getirmiştir. Muhasebe Finansman Alanı altında şu dallar bulunmaktadır:
 • a) Bilgisayarlı Muhasebe
 • b) Finans ve Borsa Hizmetleri.
2) PAZARLAMA VE PERAKENDE ALANI Pazarlama, ürünün üretim öncesinden başlayıp satışı ve satış sonrası faaliyetlerini içine alan geniş kapsamlı bir işletme faaliyetidir. Genelde tüm gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi Türkiye?de de işletmeler pazarlamaya önem vermemiş, onun yerine daha çok üretimle ilgilenmişlerdir. Ancak son zamanlarda bu durum değişmekte olup büyük işletmeler yavaş yavaş modern pazarlama tekniklerini uygulamaya başlamıştır.

Pazarlama kavramında pazarlama faaliyetleri, daha üretim yapılmadan önce başlar. Üretim öncesi başlayan pazarlama faaliyetleri üretim yapılırken ve satıştan sonra da, satış sonrası hizmetler şeklinde devam eder. Bütün işletmelerin ana hedefi kâr sağlamaktır. Bununda gerçekleşmesi için iyi bir pazarlama ve perakende faaliyetinin olması gerekmektedir. İyi bir pazarlama ve perakende satış faaliyeti de istenen nitelikli satış elemanlarıyla gerçekleşmektedir.

Gelecekte ayakta kalabilecek ve faaliyetini sürdürebilecek işletmeler pazarlama ve perakende satış ağını iyi kurabilen işletmeler olacaktır. Bu da yeterli eğitim almış elemanlarla olacağından, bu alanda büyük bir istihdam oluşmaktadır. Her işletme pazarlama yapacağı için, bu alanda eğitim görmüş elemanların iş imkânı oldukça fazladır. Pazarlama Perakende Alanı altında şu dallar bulunmaktadır:
 • a) Sigortacılık
Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
İlk yorumu siz yapın !

Yorum Yap!

Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul, Beyoğlu Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Önemli: İstanbul Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kabatas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)