Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
0 (212) 462 98 25
0 212 462 94 25
Fevzi Çakmak Mahallesi , Namık Kemal Caddesi, 2048 Sk. No1 Bağcılar/İstanbul
İstanbul / Bağcılar
Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://osmangazilisesi.meb.k12.tr
Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi resmi
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Bağcılar
Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
281.7607
2016 İstanbul / Bağcılar
Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
235.8745 71.6500
2015 İstanbul / Bağcılar
Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
202.5240 80.0900
Okulumuz 2005 Yılı eğitim Öğretim yılında öğrenime 8 derslik 1 müdür odası 1 öğretmenler odası olan eski bir binada 715 öğrenci 1 görevlendirme kurucu müdür 16 ek ders ücretli öğretmenle hizmete başlamıştır. 2006 yılında Münir Nurettin Selçuk İlköğretim Okulu için yapılmış olan ek binaya taşınmış, halen bu binada eğitim ve öğretime devam etmektedir.
  ALANLARIMIZ:
 • Gıda Teknolojisi Alanı
 • Kimya Teknolojileri Alanı

Okulumuz 25 Haziran 2014 tarihinde Okulların dönüşümü kapsamında Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine dönüşmüş ve Kimya Teknolojisi ile Gıda Teknolojisi bölümleri açılmıştır. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 2014/8 Sayılı genelge kapsamında Okulumuz Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne dönüşmüştür. Bünyesinde 1 adet FKB laboratuvarı, Kimya-Gıda bölümleri için kullanılan 3 adet laboratuar, 120 kişilik konferans salonu, 1 kütüphane, 1 müdür odası, 5 müdür yardımcısı odası, 1 rehberlik servisi odası, 1 adet spor odası, 1 adet kantin, 1adet arşiv odası, 1 adet çay ocağı, 1 adet bilgi işlem odası, 1 revir, 2 adet öğretmenler odası olan bir eğitim kurumudur. 2016- 2017 Eğitim Öğretim yılı itibari ile okulumuzda; 1 müdür, 5 müdür yardımcısı, 41 kadrolu, 1 görevlendirmeli kadrolu öğretmen, 14 ek ders ücretli olmak üzere 56 eğitim ve öğretim personeli, 1 gece bekçisi& yönlendirme görevlisi, 1 memur ve 5 temizlik hizmetlisi olmak üzere toplam 7 genel hizmetler personeli görev yapmaktadır.

2012-2013 yılında FATİH PROJESİ kapsamında sınıflarımız, laboratuarlarımız ve kütüphanemiz akıllı tahtalar ile donatılmış olup, öğretmenlerimiz derslerinde aktif olarak tahtaları kullanmaktadır.

Bağcılar Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin temel görevinin; Ülkemizin ekonomi ve sanayisini kalkındıracak, yetenekli teknik elemanlar yetiştiren, öğrencileri hayata ve yüksek öğrenim kurumlarına hazırlama olduğuna inanırız. Bütün öğrencilerin, zekâlarının geliştirilebilir özellikte, öğrenmeye karşı istekli ve belirli bir öğrenme potansiyeline sahip olduğuna inanır, öğrenciyi merkez alan etkili bir eğitim anlayışını benimseriz. Bilgi toplumu olmanın gereğine inanır, eğitim teknolojisinin ürün olan materyalleri kullanmaya ve öğrencilere kullandırmaya çalışırız. Ezberci değil; okuyan, inceleyen, araştıran, düşünen, analiz ve sentezler yaparak kendini sorgulayıp yenileyen öğrencilerin yetişmesine çalışırız. Öğrencilerin olaylara analitik bir mantık, eleştirel ve bilimsel düşünce tarzı ile bakmalarına ortam hazırlar, onlara model olmaya özen gösteririz.

Yönetici, öğretmen, personel ve öğrencilerin barışık olduğu örnek ve etkili bir okul ikliminin gereğine inanırız. Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çalışanlarının tümüne iletişim kanallarının ve diyalogun açık olduğu öğrencinin yüreklendirildiği bir ortam hazırlarız."Kalite Yönetimdir" anlayışından hareketle okul yönetiminin her türlü gelişim, değişim ve sürekli iyileştirmede liderlik yapması gerektiğine inanırız. Bir ekip olarak Okul Gelişim Yönetimi anlayışı ile ben yerine biz anlayışının etkin olduğu güvenli bir ortamın gereğine inanırız. Yönetici, öğretmen, veli, personel ve öğrencilerin işbirliği ile okulunu, çevrede, bölgede ve ülkede model yapma inancıyla çalışırız. Okulda, tüm çalışanların aktivitesinden yararlanıldığı katılımlı yönetim ve demokratik anlayışın hâkim olduğu bir ortam hazırlamaya çalışırız.

Her konuda; devletin, kurumun, okulun ve öğrencilerin çıkarlarının tam anlamıyla korunduğu bu uygulama sorumluluğunu duyarız. Öğrencilerin ilgi duydukları ve yetenekli oldukları alanlara yönelmelerini, dolayısıyla severek, isteyerek seçecekleri ve mutluluk duyacakları bir mesleğe yönelmelerine çalışırız. Başarının ancak ekip (takım) çalışmasıyla elde edilebileceğine, teşvik ve ödüllendirmeyle artacağına inanırız. Kararlarımızı en geniş katılımla alır, bu anlayışa dayalı okul yönetiminin demokrasinin bir geleneği olduğuna inanırız.

4 yıllık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi statüsünde olan okulumuzda tam gün eğitim yapılmaktadır. Okulumuzda aktif olarak okula devam eden 1000 civarında öğrenci olup öğrencilerimiz 23 şubede ders görmektedir. Şubelerin sınıflara dağılımı ise şöyledir: 9. sınıflar = 9 şube, 10. sınıflar =7 şube, 11. sınıflar = 6 şube, 12. sınıflar 4 şube. Sınıf mevcutlarımız lise 1. sınıflarda ortalama 34, lise 2'ler 34, lise3'ler 34 ve 4. sınıflarda ise 40 civarındadır.

Okulun iç ve dış güvenliğini arttırmak için Bağcılar Belediyemiz ve bir kısmı da okul aile birliğimiz tarafından yapılan, 18' i iç kısımda 6'sı dışarıda olmak üzere 24 kameralı, kapalı devre sistemi kurulmuştur.

Okul kütüphanesi nöbetçi öğretmen ve öğrencilerin gözetiminde faaliyettedir. Laboratuarlarımızda yeterli miktarda malzeme bulunmaktadır. Tüm bu fiziksel olanakların yanında amacımız; tüm OSMANGAZİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ camiasına kalite kavramı ve sürekli gelişim felsefesini aşılamak ve bunu bir güdü /ihtiyaç haline getirmektir.

Okulumuzun yıllık bütçesi ortalama 90.000 TL civarındadır. Elektrik, su, yakıt, telefon harcamaları, 2 hizmetlinin gideri bakanlık tarafından gönderilen ödenekle; diğer harcamalar ise okul aile birliği tarafından alınan bağış ve kantin kirasından elde edilen gelirlerle karşılanmaktadır.

Okulumuzun çevresi yerleşim alanı olup arka cephemizde belediyemizin yaptırmış olduğu Hacı Bektaş-ı Veli Parkı, sol tarafında Münir Nurettin Selçuk Ortaokulu, yakınında İ.T.O. Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Rehberlik Araştırma Merkezi, Nene Hatun İlkokulu ve Âşık Veysel İ.Ö.O. mevcuttur.

Okulumuzun güreş takımının il, bölge ve Türkiye yarışmalarında çeşitli birincilikleri ve dereceleri vardır. 2009-2010 öğretim yılında Türkiye Şampiyonu olmuştur. Judo ve tekvando takımlarımız il birinciliğini takım halinde alıp Türkiye şampiyonasına katılmıştır.

Okulumuz TBMM tarafından düzenlenen Kısa Metrajlı Film Yarışmasında Türkiye 3.sü olmuştur. Önceki dönemlerde Münazara ekibimiz ilçe birincisi olup il elemelerine katılmıştır. Erkek ve Bayan Futbol takımlarımızın ilçe şampiyonlukları mevcuttur. Okulumuzda disiplin olayları yok denecek kadar azdır. Ufak tefek olaylar sınıf rehber öğretmenleri tarafından çözüme ulaştırılmıştır.

VİZYON Türk Milli Eğitimi´nin amaçlan ışığında; dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek, erdemli insan olmanın idealini ve değişimi yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır.

MİSYON Ülkemiz ekonomisi ve sanayisini kalkındıracak yetenekli teknik eleman yetiştiren bir üst öğrenime öğrenci hazırlayan eğitim kurumuyuz. Bütün öğrencilerin bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, fırsat tanımak önümüzdeki yüz yılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.
 • Öğretmen Sayısı : 53
 • Öğrenci Sayısı : 1024
 • Öğretim Şekli : İkili
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati :
 • Derslik Sayısı : 23
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Ulaşım : Okulumuz Bağcılar Meydanında bulunan metro istasyonuna 10-15 dk yürüyüş mesafesindedir. Okulumuza 300 mt uzaklıkta bulunan "Bağcılar Çiftlik Meydanı"ndan 98A, 92, 92B, 92Ş, 92A, 97G, HT1 ve HT11 nolu İETT hatları geçmektedir. NOT: Okulumuz Hacı Bektaş-ı Veli Parkı´nın yanındadır.
Okul El Kitabını İnceleyin
Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 1 yorum yapıldı.
  yorum kader
  2017-08-22 15:01:51
  269 puan aldım bu okulu istiyorum girebilrmiyim

Yorum Yap!

Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul, Bağcılar Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Önemli: İstanbul Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)