ONLİNE TEST ÇÖZ
Sınavlara İnteraktif Hazırlan

Soru:

Demokritos’a göre evren atomlardan oluşmuştur. Atomlar birleşerek veya ayrılarak tek tek varlıkların meydana gelmesine sebep olur.
Bu düşünce, aşağıdaki felsefe akımlarından hangisine aittir? 

Son Eklenen Sorular

Vali eşinin, bir kuruluş etkinliğine katıldığında, onun da vali gibi saygıyla karşılanıp uğurlanması...Parçada anlatılan bu durum aşağıdaki açıklamalardan hangisine örnek olur? Birbirinin izotopu olan iki taneciğin;I. Fiziksel özellikleriII. Kimyasal özellikleriIII. Çekirdek yükleriniceliklerinden hangileri kesinlikle aynıdır? Bir haftada 5 gün okula gidiyoruz. 8 haftada kaç gün okula gideriz? Aşağıdakilerden hangisinde Destan Dönemi Türk edebiyatı türleri bir arada verilmiştir? Biyoloji öğretmeni Emre, derslerine “Dinazorların nesli nasıl tükenmiş olabilir?”, “Sigara kullanımının azaltılmasına yönelik önerileriniz nelerdir?” ya da “Sizce vücudumuzun içerisinde yaşayan canlılar var mıdır?” gibi sorularla başlamaktadır. Böylece öğrencilerin dikkatlerini çekerek onları derse hazırlamaktadır.Emre Öğretmen’in dikkat çekerek öğrencileri öğrenme sürecinde aktif kılma amacıyla kullandığı bu soruların aşağıdaki hangi özelliğe sahip olması bir zorunluluk değildir?
Demokritos’a göre evren atomlardan oluşmuştur. Atomlar birleşerek veya ayrılarak tek tek varlıkların meydana gelmesine sebep olur.
Bu düşünce, aşağıdaki felsefe akımlarından hangisine aittir? sorunun cevabı
burada. Demokritos’a göre evren atomlardan oluşmuştur. Atomlar birleşerek veya ayrılarak tek tek varlıkların meydana gelmesine sebep olur.
Bu düşünce, aşağıdaki felsefe akımlarından hangisine aittir? cevabı