MEB tablet bilgisayarları hangi illere ve ne zaman verecek? (Sorubak)
Sorubak.Com


MEB tablet bilgisayarları hangi illere ve ne zaman verecek?

Sorubak Bilgi

MEB Şubatta 17 ilde 51 okulda 12 bin tablet bilgisayar dağıtarak uygulamanın pilot bölge çalışmalarına başlayacak. Bu uygulama ile birlikte tüm dersliklerde bin 496 akıllı tahta yerleştirilecek

Dağıtımı yapılacak olan tablet bilgisayarlar uygulamanın pilot bölge denemeleri kapsamında verilecek. Fatih Projesi ile birlikte Türkiye’de ilk ve orta öğrenimdeki tüm öğrenciler elektronik öğretime geçecek. Fatih Projesi kapsamında tablet bilgisayarlar ikinci dönem dağıtılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Fatih Projesi için pilot uygulamaya eğitim öğretim yılının ikinci yarısında başlıyor. Tablet bilgisayar hangi illerde dağıtılacak, tablet bilgisayar hangi öğrencilere verilecek, tablet bilgisayar hangi sınıflara verilecek, tablet bilgisayar kaçıncı sınıflara verilecek? Buna göre Şubat ayında Fatih projesi pilot uygulaması Ankara, Balıkesir, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Rize, Samsun, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, İstanbul, Uşak ve Yozgat’ta başlatılacak. Fatih projesi ile birlikte 51 okulda eğitim gören 9. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayarlar verilmeye başlanacak. 9 bin 435 öğrenciye ve 2 bin 259 öğretmen ile 169 eğiticiye toplam 12 bin tablet bilgisayar pilot uygulama kapsamında teslim edilecek.

Fatih projesi tablet bilgisayarlarının dağıtılacağı pilot bölgede bulunan okullara ayrıca bin 496 akıllı tahta da verilecek. Akıllı tahtalar, tablet bilgisayarlarla etkileşim içinde olacaklar. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından yapılan açıklamaya göre pilot uygulamanın başlaması ile birlikte 4 yılın içinde Türkiye okullarında okuyan tüm öğrencilere yaklaşık 1.5 milyon bilgisayar dağıtımı bitmiş olacak. Tablet bilgisayarların üretiminde yerli üreticilerin desteklenmesi hedefleniyor. Bu nedenle ilk başta pilot uygulamaya geçildi. Ancak Fatih projesi daha sonra yerli üretimin teşvik edilmesi için bu yerli tabletlerin dağıtılması ile tamamlanacak.

Öğrencilere dağıtılan tabletler ilk etapta ihraç ürünleri olacak. Öğrencilere tablet uygulamasında pilot uygulamanın ardından yerli üretim tabletler dağıtılacak. Öğrencilere tablet bilgisayar uygulamasını hayata geçiren Fatih projesi 2012 – 2013 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında yurt genelinde başlayacak. Öğrencilere tablet bilgisayar ne zaman verilecek tam olarak pilot uygulamanın ardından belli olacak. Ancak öğrencilere tablet dağıtılacak mı ve bu ne kadar sürecek pilot uygulamanın sonunda netleşecek. Öğrencilere tablet ne zaman verilecek uygulamanın 4 yıl içinde tamamlanması ve öğrencilere tablet pc dağıtımının 4 yılsonunda yurt genelinde bitirilmesi hedefleniyor. Öğrencilere tablet pc ne zaman verilecek detayları böylece gelmeye başladı.


 

Mevzuat Haberleri        Güncel Haberleri            KPSS Haberleri         SBS Haberleri
ALS Haberleri               TUS Haberleri                 ÜDS Haberleri           DGS Haberleri
YÖS Haberleri               YGS-LYS Haberleri        KPDS Haberleri         YDS Haberleri
PMYO Haberleri           AİO-AÖL Haberleri       MTSS Haberleri        Diğer Sınav Haberleri

İlk yorumu siz yapın !

BENZER HABERLER
2015-2016 İlkokul ve Ortaokul E-Kayıtları Tamamlandı
 
Yeni Yıl Tatili Uzatıldı.
 
Öğretmenlere eğitime hazırlık ödeneği ne zaman ödenecek?
 
Öğretmenler 2.il dışı 1 Eylül'de başlıyor
 
2013 Ekim Ayı Maaş Bordrosu 2013 Bayram Maaşı Tıkla Öğren
 
MEB Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmelik Taslağı
 
2013 Ek Öğretmen Ataması Sonuçları Açıklandı!
 
2013 Öğretmen Ataması Taban Puanları
 
2013 Ağustos Öğretmen Ataması Kontenjan Dağılımı
 
2014 ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı
 
 
Hesaplama Sayfası Test Çöz Gizlilik Politikası Copyright © 2008-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Telif Hakkı/İletişim/Site Map
İyiler İyidir. (Seyit Nesemi)
Lütfen İndirdiğiniz Dosyaları Virüs Taramasından geçiriniz.