• Sorubak Forum Sitemize Hoşgeldiniz.
  • İstek, Öneri ve Şikayetlerinizi Bizimle Paylaşın.
  • Sitemize Yetkili Alımları Devam Etmektedir..
Hoşgeldin Misafir ! Giriş Kayıt Ol

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2013-2014 12.Sınıf Türk Edebiyatı Kitabı Etkinlik Cevapları (Lider Yayıncılık)
(26.09.2013, 20:43)hasan özel Yazdı:  LTFN ACELE
23 46 ARASI TÜRK EDEBİYAT 12 .SINF
27 ye kadar cevapladım. bir önceki sayfadan bakabilirsin.

Alıntı
ben neden bulamıyorum bundan önceki sayfayııı Sad yardım edin burada yabancıyım

Alıntı
hemen yazı yazdığımız yerin üstünde sayfa numaraları var.o sayfa numaralarını tıklayarak ilerleyebilirsin.

Alıntı
26dan sonrası varmııııı????

Alıntı
(26.09.2013, 21:43)beyazmenekse Yazdı:  26dan sonrası varmııııı????

onlarıda yapacam yeri geldiğinde.

Alıntı
heammm tamam ozaman ben çıkıyorum bir daha ki güne görüşmek üzere herşey için teşekkürlerrr Wink

Alıntı
ellerine sağlık devamını beklerim Big Grin

Alıntı
25-28 ARASINDAKİ ETKİNLİKLERİ CEVAPLIYORUM>>>>>
1- yazarın metni yazmasının amacı niğde-kayseri arasındaki yolculuk izlenimlerini paylaşmaktır.iletmek istediği düşünce ise otorayın ulaşıma getirmiş olduğu kolaylıktır.

2-paragraflar halinde ve bir plan içerisinde yazılmış metin. birimler arasında anlam bütünlüğü var giriş ,gelişme sonuç bölümlerinde düşüncler dile getirilmiş.

3-giriş: niğdeye yaklaşırken şarini şiirine konu olan hanın görülmesi
gelişme: faruk nafız dönemi ile şimdiki ulaşım imkanların karşılaştırılması,yolculuğun şiire etklleri
sonuç:yeni buluşların edebiyattaki romantizmi olumsuz etkilemesi

4-Ana düşünce şu: edebiyattaki romantizmi yeni buluşlar nedeniyle gittikçe kaybolmakta. bu sorun günümüzde devam etmekte yeni buluşla insnaları duygusallığa sevk etmesi, taklitçiliğin artması, yaratıcılığın azalması günümüzün de sorunudur. bu sorunlar günümüzde görsel ve yazılı basında dile getirilmektedir.
5-teknolojinin hızlı geliştiği bir dönemde eski şair ve eserlerin derinliği, yaşamla yakınlığı daha çok hisedilmiştir.

6-terim: oya,demokrat,otoray,şilte,tayyare,spleen,şiir
kavram: hzün,karanlık,şüphe,mesafe,korku,yas,icat
gündelik hayat: işaret etömek,oturan,şehir,iyi seçememek, ağaç kümeler, eteğini sarmak

7-açık ve sade bir dil, gerçek anlamda kelime kullanımı, öyküleyici,betimleyici anlatıma başvurulmuş, birinci tekil ağzı kullanılmış

8-cumhuriyet dönemi nesri geleneğine uygun yazılmış
9-Yazar, öykü, roman ve oyunlarıyla edebiyatımızda önemli bir yere sahiptir. Kahramanları genelde tek yönlüdür. Olay kahramanlarını çevreyle birlikte verir.
Anadolu insanını iyi tanıdığını eserlerinden anlaşılır. Bazı eserlerinde genç cumhuriyetin toplumsal ideallerini işlemiştir. Reşat Nuri Güntekin eserlerine konuşma dilinin zenginliğini zorlanmadan yansıtır.

Alıntı
merhaba çok bilmiş.benim ödevim vardı. hatırlatayım dedim. bugün yayınlarsanız sevinirim. lütfen
sevgiler yalan dolansa bırak bari ben seveyim seni, istediğini düşün yalandan ağlanmaz ki...

Alıntı
(28.09.2013, 17:24)ipekk._.355 Yazdı:  merhaba çok bilmiş.benim ödevim vardı. hatırlatayım dedim. bugün yayınlarsanız sevinirim. lütfen

kaçıncı sayfalardı?

Alıntı

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Lightbulb 11.sınıf Türk Edebiyatı kitabı etkinlik cevapları (Lider Yayınları) 2014-2015 SorubakCom 1 8,570 28.09.2014, 12:01
Son Mesaj: hasan97
Lightbulb 10.sınıf Türk Edebiyatı kitabı etkinlik cevapları (Nova Basın Yayın) 2014-2015 SorubakCom 1 7,365 16.09.2014, 22:22
Son Mesaj: kemalted
Lightbulb 12.sınıf Türk Edebiyatı kitabı etkinlik cevapları (Mevsim Yayınları) 2014-2015 SorubakCom 0 9,244 29.08.2014, 13:30
Son Mesaj: SorubakCom
Lightbulb 9.sınıf Türk Edebiyatı kitabı etkinlik cevapları (Ekoyay Yayınları) 2014-2015 SorubakCom 0 17,532 29.08.2014, 01:59
Son Mesaj: SorubakCom
Question 2013-2014 11.Sınıf Türk Edebiyatı Kitabı Etkinlik Cevapları (Yıldırım Yayınları) SorubakCom 233 138,479 15.07.2014, 02:26
Son Mesaj: rootist

Foruma atla:

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Misafir