• Sorubak Forum Sitemize Hoşgeldiniz.
  • İstek, Öneri ve Şikayetlerinizi Bizimle Paylaşın.
  • Sitemize Yetkili Alımları Devam Etmektedir..
Hoşgeldin Misafir ! Giriş Kayıt Ol

Değerlendir:
  • 15 Oy - 4.47 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2012-2013 11.sınıf Dil ve Anlatım kitabı etkinlik cevapları (Evrensel İletişim Yayın)
sayfa 41 e kadarda olur yine de saol...

sayfa 39*40-41 cevaplarını bulamadım da gösterebilir misiniz? lütfen

Alıntı
kaptan pid='' dateline=' Yazdı:sayfa 41 e kadarda olur yine de saol...

Zorlandığın etkinlik olursa yine yardımcı olurum.

Alıntı
sayfa 40 ve 41 cevapları nerede bulamadın da yardımcı olurmusunuz lütfen?

Alıntı
kaptan dateline=' Yazdı:sayfa 40 ve 41 cevapları nerede bulamadın da yardımcı olurmusunuz lütfen?

Bakayım

SAYFA 41 CEVAPLARI
İmage

40 CEVAPLARINI SONRA BAKARIM

Ekli dosyalar Önizleme(ler)

Alıntı
arkadaslar sayfa 38 ve 39 u yaptınız mı? var mı sizde varsa bana gönderir misiniz?

Alıntı
SAYFA 38-39u da cevapladım. Biraz işim var. Haledeyim paylaşacam.

Arkadaşlar sizde elinizdekileri paylaşırsanız ityi olur. 40 sayfaya kadar tek başıma paylaştım. Her kes elindeki etkinlik paylaşsa burada çözülmeyecek etknlik kalmaz.

Alıntı
ulas47 kardeş çok teşekkür ederim çok büyük sevaba giriyosun kardeşim saolasın sende olmasan nasıl yapçaz bu etkinlikleri. bide 38 39 40 sayfalarını cevaplarsanız sevinirim

Alıntı
Sayfa 38 ve 39 daki cevapları vereyim

29 etkinlik:Gönderici: Ahmet element
alıcı: ASKİ mÜDÜRLÜĞÜ
aMAcı: su borusunun patlaması sonucunda oluşan problemei çözmek.

30 etkinlik:iŞ MEKTUPLARI:Özel kişilerle iş kurumları ve iş kurumlarının kendi arasında, işle ilgili olarak yazılan mektuplara denir. Bu mektuplarda konusu ne olursa olsun bir iş ya da hizmet söz konusudur. Bu bir sipariş, satış, şikâyet, borç alıp verme isteği, tavsiye ya da bilgi isteme olabilir.
İş mektuplarına, kendisine mektup yazılan kişi ya da kurumun ad ve adresi ile başlanır. Kâğıdın sağ tarafına tarih yazılır. (sorubak.com)Adres ve tarihten sonra uygun bir aralık bırakılır, paragraf yapılarak doğrudan istek yazılır. Son bölüme saygı ifade eden bir söz eklenerek mektup bitirilir. Mektup metninin sağ altında mektubu yazanın adı ve soyadı ile imzası yer alır.

İş mektuplarında şekil birliğini sağlamak için, son zamanlarda satır başı yapılmamakta, satır başları, satır aralıkları daha da açılarak gösterilmektedir.

Böylece yazı, sol ve sağ yanlardan bir blok hâlinde ve aynı ölçüler içinde kalmaktadır.
DİLEKÇELER:
Dilekçeler bir iş mektubu olarak da kabul edilebilir. (sorubak.com)Bir dileği, isteği, ihbar ve şikâyeti bildirmek üzere ya da her hangi bir konuda soru sormak için resmî, özel kurum ve kuruluşlara, gerçek ya da tüzel kişilere yazılan imzalı ve adresli bir çeşit iş mektubudur.

Dilekçeler genellikle çizgisiz ve beyaz dosya kâğıdına dolma kalemle ya da daktilo / bilgisayarla yazılır. Kâğıdın üstünde üç, solunda üç, sağında bir santimetre boşluk bırakılır.

31.ETKİNLİK: dilekçelerde istek kısa ve öz biçimde ifade edilmelidir. isteğin ne yönde olduğu şikayetimn konusu ancak açık,sade ve yalın anlatılabilir.
33 . ETKİNLİK:
özel mektup,resmi mektup ve iş mektubu olarak 3 e ayrılır

34.ETKİNLİK:
dil alıcıyı harekete geçirme işlevinde kullanmış

O kadar etkinlik cevpladım Allah tan biri teşekkü etti

Alıntı
25.sayfadan itibaren verebilirmisiniz acill lütfenn

Alıntı
cansuw Yazdı:25.sayfadan itibaren verebilirmisiniz acill lütfenn

[b]önceki mesajlarımda hepsini verdim.[/b[/color]][color=#FF0000]

Alıntı

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Anlamlarına Göre Cümleler-8.Sınıf Eskici 0 41 18.11.2014, 21:59
Son Mesaj: Eskici
  Yapısına Göre Cümleler-8.Sınıf Eskici 0 44 18.11.2014, 21:57
Lightbulb 11.sınıf Dil ve Anlatım kitabı etkinlik cevapları (Yıldırım Yayınları) 2014-2015 SorubakCom 1 14,313 16.11.2014, 01:40
Lightbulb 12.sınıf Dil ve Anlatım kitabı etkinlik cevapları (Paşa Yayıncılık) 2014-2015 SorubakCom 0 4,679 28.08.2014, 01:28
Son Mesaj: SorubakCom
Lightbulb 10.sınıf Dil ve Anlatım kitabı etkinlik cevapları (Öğün Yayınları) 2014-2015 SorubakCom 0 8,695 28.08.2014, 01:09
Son Mesaj: SorubakCom

Foruma atla:

Konuyu Görüntüleyenler: 2 Misafir