2013 ALS sınav konuları (Sorubak)
Sorubak.Com


2013 ALS sınav konuları

2013 ALS sınav konuları2013 ALS başvuruları devam ederken bizde öğrencilerin akıllarındaki sorulara cevap bulabilmek adına ALS ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Sorubak ALS Haberleri bölümünde ALS sınavı ile ilgili daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sorubak olarak ÖSYM tarafından yapılan diğer sınavlarda olduğu gibi ALS sınavlarında çıkmış soru ve cevaplara sitemizde yer veriyoruz. ALS Çıkmış soru ve cevaplara burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2013 ALS sınavı 11 Şubat-8 Mart 2013 tarihleri arasında alınıyor. 2013 ALS sınavı ise 21 Nisan 2013 tarihinde yapılacak. Şunu unutmamak gerekir 2013 ALS sınavına başvuru için okul bitirme derecesi (son beş yılın ortalaması) Askerî liseler için en az 75,00, Bando Astsubay Hazırlama Okulu için en az 65,00 olması gerekir.

ALS Yazılı sınavı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21 Nisan 2013 Pazar günü yapılacak. Yazılı sınav saat 9.30da başlayacak ve 2 saat (120 dakika) sürecektir.
Yazılı sınavda adaylara, ilköğretim düzeyinde, sözel ve sayısal becerilerini yoklayan testler uygulanacaktır. Test; Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere dört testten oluşacaktır. Ve 4 yanlış bir doğruyu götürür.2013 ALS tahmini puan hesaplaması yapmak isterseniz Sorubak 2013 ALS Puan Hesaplama modülünü kullanabilirsiniz.

Yazılı sınavda ilköğretim düzeyinde dediğine göre 4-8 sınıflardaki konulardan soru gelmesi muhtemeldir.

2013 ALS için şu an belirlenmiş bir taban puanı yok. 2013 ALS taban puanı şöyle belirlenecek. Yazılı sınav sonuçları, en yüksek puan alan adaydan başlanarak genel başarı sırasına konulacak ve değerlendirme sonucunda çağrılacak aday sayısına bağlı olarak bir baraj puan belirlenecektir. Yazılı sınav notu sınavın yapıldığı yıl için geçerlidir.YAzılı sınavda çoktan seçmei sorular sorulacak.

 Yazılı sınav için belirlenecek baraj puanını aşan adaylar, 2. seçim aşamasına katılmaya hak kazanacaklardır. 2. seçim aşaması aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır:
a) Ön Sağlık Muayenesi
b) Bedeni Yeterlilik Testleri
c) Psikoteknik Testi (Yalnız Hv.K.K.lığı için)
ç) Müzik Yetenek Testi (Yalnız Bando Astsubay Hazırlama Okulu için)
d) Mülakat
e) Sağlık Muayenesi

YAZILI SINAV
Sınavda adayların, ilköğretim düzeyinde, sayısal, sözel ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesi amacıyla; Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri testleri
uygulanacaktır. Testler, tek kitapçık hâlinde adaylara verilecek ve adaylar cevaplarını cevap kâğıdına işaretleyeceklerdir. Sınavın cevaplama süresi 120 dakikadır (2 saat).

YAZILI SINAVIN KAPSAMI

Türkçe (30),Sosyal Bilimler (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (7), Millî Tarih (4), Türkiye Coğrafyası (4)),Matematik (30).Fen Bilimleri (Fizik (9), Kimya (8), Biyoloji (8)) ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır.

Sorubak.Com


 

Mevzuat Haberleri        Güncel Haberleri            KPSS Haberleri         SBS Haberleri
ALS Haberleri               TUS Haberleri                 ÜDS Haberleri           DGS Haberleri
YÖS Haberleri               YGS-LYS Haberleri        KPDS Haberleri         YDS Haberleri
PMYO Haberleri           AİO-AÖL Haberleri       MTSS Haberleri        Diğer Sınav Haberleri

İlk yorumu siz yapın !

BENZER HABERLER
9 Şubat 2016 ALS Başvuruları Başlıyor
 
2016 ALS Başvuru ve Sınav Tarihi
 
2015 ALS sonuçları açıklandı
 
Askeri Liseler için sık sorulan soru ve cevaplar
 
Askeri Liseler ikinci Seçim Aşamaları
 
Askeri Liselerde Bedeni Yeterlilik Standartları
 
2015 Askeri Liselere Girme Şartları
 
2015 ALS Sınav Giriş Belgeleri
 
2015 ALS sonuçları ne zaman açıklanır?
 
2015 ALS sınavına kimler başvuru yapabilir?
 
 
Hesaplama Sayfası Test Çöz Gizlilik Politikası Copyright © 2008-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Telif Hakkı/İletişim/Site Map
İyiler İyidir. (Seyit Nesemi)
Lütfen İndirdiğiniz Dosyaları Virüs Taramasından geçiriniz.