2012-2013 yıl sonu (seminer konuları) mesleki çalışmaları (Sorubak)
Sorubak.Com


2012-2013 yıl sonu (seminer konuları) mesleki çalışmaları

2012-2013 yıl sonu (seminer konuları) mesleki çalışmaları2012-2013 yıl sonu (seminer konuları) mesleki çalışmaları

2012-2013 Eğitim öğretim yılı yıl sonu (seminer konuları) mesleki çalışmaları ile ilgili MEB tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Konuyla ilgili açıklama yapıldığında sitemizde duyuracağız.

Öğretmenlerin Yaz Dönemi Seminer Çalışmalarını ;

         İlköğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenler ve yöneticiler İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 98. maddesine,               

        Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Görev yapan yönetici ve öğretmenler ise Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 24. Maddesine uygun olarak yerine getiriler.

İlköğretim Kurumlarında gören yapan yönetici ve öğretmenler: "

İlköğretim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon alanlarında, bilgi ve görgülerini artırmak, yeni beceriler kazandırmak, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrencinin ve çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlamak ve uygulamak amacıyla derslerin kesiminden temmuz ayının ilk işgününe, eylül ayının ilk işgününden derslerin başlangıcına kadar; yıl içinde ise yıllık çalışma programında belirtilen sürelerde meslekî çalışma yapılır.

Yönetici ve öğretmenler meslekî çalışmalarda;
a) İlköğretim ders programlarında, mevzuatında ve uygulamalarında yapılan değişiklikleri inceler ve değerlendirir.
b) Birbiri ile ilişkili alanlarda zümre öğretmenleri iş birliği yapar.
c) Yeni öğretim yılında uygulayacakları yıllık çalışma programları, iş takvimini planlar ve iş bölümü gibi hazırlıkları yapar.
ç) Kayıt işlemleri ile ilgili olarak veli görüşmelerini gerçekleştirir.
Yönetici ve öğretmenlerin meslekî çalışmalarından azamî verim elde edilebilmesi amacıyla okulun ve çevrenin ihtiyaçlarına göre, bunların dışındaki konularda belirlenebilir.
 Birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda görevli öğretmenler, derslerin kesiminden 1 Temmuza kadar yapılacak meslekî çalışmalarını, okul yönetimi veya millî eğitim müdürlüğünün bilgisi dâhilinde yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir ilkokulda yapabilirler. Meslekî çalışmalarını tatil adreslerinde tamamlayan öğretmenler, çalışma yaptıkları okul müdüründen aldıkları bu çalışmalara katıldıklarını gösterir yazıyı, eylül ayının ilk işgününde bağlı bulundukları millî eğitim müdürlüğüne teslim ederler. Bir örneği de okul müdürlüğünce saklanır.
ÖNEMLİ : Birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okullarında görevli öğretmenler, derslerin kesiminden 1 temmuza kadar yapılacak meslekî çalışmalarını, okul yönetimi veya millî eğitim müdürlüğünün bilgisi dâhilinde yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir ilköğretim okulunda yapabilirler. Meslekî çalışmalarını tatil adreslerinde tamamlayan öğretmenler, çalışma yaptıkları okul müdüründen aldıkları bu çalışmalara katıldıklarını gösterir yazıyı, eylül ayının ilk iş gününde bağlı bulundukları millî eğitim müdürlüğüne teslim ederler. Bir örneği de okul müdürlüğünce saklanır."
Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Görevli Yöneticiler ve Öğretmenler İse;
Meslekle ilgili çalışmalarını eğitimin bitiminden 1 temmuza, eylül ayının ilk iş gününden eğitimin başlangıcına kadar olan sürede yaparlar.
Meslekî çalışmalarda; eğitim faaliyetleri, mevzuatta yapılan değişiklikler, eğitim metod ve teknikleri ile ilgili yenilikler ve gelişmeler, rehberlik, araştırma, plânlama, aile eğitimi konularına öğretmenler kurulu ve zümre öğretmenler kurulu kararları doğrultusunda yer verilir.

Meslekî çalışma programı okul yönetimi tarafından hazırlanır, il/ilçe millî eğitim müdürlüğünce onaylanır ve uygulanır

ÖNEMLİ :  Köy ve beldelerde görevli okul öncesi eğitimi öğretmenleri, derslerin kesiminden 1 temmuza kadar yapılacak meslekle ilgili çalışmaları, okul yönetimi ve millî eğitim müdürlüğünün bilgisi dâhilinde yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir okul öncesi eğitim kurumunda yapabilirler. Meslekle ilgili çalışmaları tatil adreslerinde tamamlayan öğretmenler, bu çalışmalara katıldıklarını gösterir okul müdürlüğünden alacakları yazıyı, eylül ayının ilk iş gününde bağlı bulundukları millî eğitim müdürlüğüne teslim ederler. Bu yazının bir örneği de okul müdürlüğünce saklanır.

Bunun dışında kalan öğretmen ve idareciler görev yaptıkları eğitim kurumunlarında İKY in 98. maddesi ve İlköğretim Genel Müdürlüğünün belirlediği seminer çalışmalarını yürütüler.

******İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR:*****

 • Yıl Sonu Mesleki Çalışma İçin Dilekçe
 •  

                    SEMİNER KONULARININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ


   

  Mevzuat Haberleri        Güncel Haberleri            KPSS Haberleri         SBS Haberleri
  ALS Haberleri               TUS Haberleri                 ÜDS Haberleri           DGS Haberleri
  YÖS Haberleri               YGS-LYS Haberleri        KPDS Haberleri         YDS Haberleri
  PMYO Haberleri           AİO-AÖL Haberleri       MTSS Haberleri        Diğer Sınav Haberleri

  İlk yorumu siz yapın !

  BENZER HABERLER
  Yönetici Atama Yönetmeliğinde neler değişti? 27 Ocak 2016
   
  2016 Şubat ataması duyurusu ve kontenjanları
   
  4 Ocak 2016 Kar Tatili Olan İller
   
  Sorubak'taki dosyaları nasıl açabilirim?
   
  Memurlar Ocak 2016'da ne kadar zaman alacak?
   
  2016 ÖSYM Sınav Takvimi
   
  Özel Okula Teşvikte bin 840 kontenjan boş kaldı
   
  MEB Ders Kitapları 2015-2016
   
  2015-2016 Lise ve Ortaokul Dinleme Metinleri
   
  2015 yılı özel okullar teşvik tercih sonuçları
   
   
  Hesaplama Sayfası Test Çöz Gizlilik Politikası Copyright © 2008-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Telif Hakkı/İletişim/Site Map
  İyiler İyidir. (Seyit Nesemi)
  Lütfen İndirdiğiniz Dosyaları Virüs Taramasından geçiriniz.